۱۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در خراسان شمالی به چاپ رسید

بجنورد- ایرنا- مسوول مرکز حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی گفت: ۱۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در این استان به چاپ رسید که در هفته جاری رونمایی خواهد شد.

حیدرعلی پورزاهد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کتاب ها در زمینه خاطرات، روایتگری، تاریخ شفاهی، زندگی‌نامه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است.

وی افزود: این کتاب ها با عناوین شهید مدافع حرم فیروز حمیدی زاده، وصیتنامه شهدای بجنورد، شهدای عشایر، سردار دل ها و پسر ماه به ترتیب توسط اکرم روح آزاد، محمود وضیع، نوروز قنبرزاده، عباس کیفی بجستانی و سیدمحمد امامی‌فرد به رشته تحریر درآمده است.

وی گفت: همچنین کتاب های تازه نشر یافته تب عشق به قلم غلامرضا فسنقری، ستارگان جاودان ارکان به نویسندگی مهدی مومنی و کتاب مریدان مکتب توسط روزبه خراسانی نوشته شده و به چاپ رسیده است.

پورزاهد افزود: دیگر عناوین نو منتشر شده نیز سنگری در چذابه و سنگر سادات است که به ترتیب توسط ملیحه صفری و مریم کلاته عربی نگاشته شده است.

وی اظهار داشت: این کتاب ها در این هفته و همچنین هفته دفاع مقدس مختص استان خراسان شمالی که از ۲۶ مهر تا دوم آبانماه برگزار خواهد شد، رونمایی می شود.

مسوول مرکز حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس بسیج و سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی گفت: تاکنون ۱۵۰ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در این استان چاپ و منتشر شده است و علاوه بر این کتاب ها پایان نامه هایی در این موضوع نیز گردآوری و تدوین شده است.

پورزاهد اظهار داشت: سالانه پنج تا ۱۰ اثر در حوزه دفاع مقدس در استان به چاپ می رسد.

مسوول مرکز حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس بسیج و سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی با بیان اینکه این مرکز در استان بالاترین تالیف کتاب در حوزه دفاع مقدس را به خود اختصاص داده است، گفت: در این مرکز اسناد و مدارک سه هزار شهید استان در دوران دفاع مقدس جمع‌آوری‌ شده و نویسندگان و پژوهشگران زیادی با این مرکز همکاری دارند.

خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و بیش از ۳۵ هزار رزمنده استان در دوران دفاع مقدس در عملیات ها حضور داشته اند که از مجموع رزمندگان ۳۲ هزار نفر مربوط به بسیج، سپاه و جهاد سازندگی و سه هزار نفر نیز از دیگر نیروهای مسلح بوده اند.

تعداد کل آزادگان این استان ۳۹۷ نفر و جانبازان نیز هفت هزار و ۲۳۲ نفر است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در نواحی روستایی سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =