مرحله سوم غربالگری کرونا در تربت‌حیدریه در حال انجام است

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: مرحله سوم غربالگری کرونا در جمعیت زیرپوشش این واحد دانشگاهی با هدف مقابله با بیماری کووید ۱۹ و اطمینان از سلامت مردم در حال انجام است.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه روز دوشنبه به نقل‌از الهام بهره‌مند گزارش داد: با توجه به اینکه سامانه تلفنی ۴۰۳۰، سامانه کشوری پیگیری و غربالگری بیماری کووید ۱۹ است، مردم می‌توانند از طریق تماس با این شماره تلفن، با کارشناسان بهداشت همکاری بیشتری داشته باشند.

وی افزود: کارشناسان بهداشتی در مراکز خدمات جامع سلامت، خانه‌های بهداشت روستایی و پایگاه‌های سلامت شهری، برای اطمینان از سلامت و بررسی علایم بیماری کووید ۱۹ از طریق سامانه ۴۰۳۰ با مردم تماس می‌گیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: در مرحله سوم غربالگری کرونا، پیگیری مراقب‌های بهداشتی دارای الویت‌ از جمله واکسیناسیون، مراقبت مادر و کودک، سالمندان و کنترل بیماری‌های غیرواگیر شامل دیابت و فشار خون نیز انجام می‌شود.

وی افزود: مراقبان سلامت و بهورزان که این روزها به صورت شبانه روزی حتی در روزهای تعطیل در حال خدمت به مردم هستند، کار غربالگری بیماری کووید ۱۹ را بر عهده دارند.

بهره‌مند ادامه داد: همکاری مردم با سامانه تلفنی ۴۰۳۰، باعث عبور از این بیماری خواهد شد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.
دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه دارای ۵۹ عضو هیات علمی و ۶۱۹ دانشجو است که دانشجویان در ۱۰ رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات سلامت، علوم‌ آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت پزشکی و تکنسین سلامت دهان و دندان و در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی‌ ناپیوسته تحصیل می‌کنند. 

شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌ مشهد واقع است. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۴۲۵ هزار و ۴۸۱ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۲۴ هزار و ۴۷۸ نفر را در کشورمان گرفته است. 
همچنین تاکنون ۳۶۱ هزار و ۵۲۳ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۳۱ میلیون و ۲۴۰ هزار و ۳۱۷ نفر را بیمار کرده و جان ۹۶۵ هزار و ۶۸ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. 
۲۲ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۵۶۳ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان، تاکنون درمان شده‌اند.
در این میان آمریکا با هفت میلیون و چهار هزار و ۷۶۸ بیمار کووید ۱۹ و ۲۰۴ هزار و ۱۱۸ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. 
بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان و جانباختگان پاندمی کرونا جایگاه دهم را در میان کشورهای جهان دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha