پساب فاضلاب بندرعباس تا پایان امسال به صنایع غرب بندرعباس منتقل می‌شود

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: تا پایان امسال آب فاضلاب بندرعباس تصفیه و به جای ریختن در دریا، به سمت صنایع غرب بندرعباس منتقل می‌شود.

فریدون همتی روز دوشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: قرارداد خرید پساب بندرعباس با سرمایه گذار تا سه هفته آینده  منعقد می‌شود.
وی بیان داشت: شرکت آب وفاضلاب هرمزگان نیز موظف است تا پایان سالجاری فاضلاب‌هایی که به خورها وارد می‌شود را جمع آوری و به سمت تصفیه خانه هدایت کنند.
«طرح بازسازی تصفیه خانه بندرعباس از جمله طرح‌هایی است که به دلیل برخی مشکلات از جمله تامین نشدن بودجه لازم و برخی کاستی‌ها از سوی پیمانکار به کندی پیش رفته و سرمایه گذار بخش خصوصی تاکنون بیش از ۷۰۰میلیارد ریال برای این طرح هزینه کرده است.»
این طرح از خردادماه سال ۹۶ آغاز و قرار بود تا خردادماه ۹۸ به اتمام برسد که به دلیل مشکلات هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده است.
براساس آمارهای اعلام شده از سوی محیط زیست، سالانه بیش از ۸۷ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۲۴۸ مترمکعب فاضلاب شهری و خانگی در استان هرمزگان تولید می‌شود.»
استاندار هرمزگان در ادامه این نشست اظهارداشت: سهمیه استان از آزمون استخدامی ۹۲۹ نفر است که حدود ۷۴۴ نفر به آموزش وپرورش اختصاص دارد.
همتی درخصوص بازگشایی تالارهای عروسی نیز گفت: اگر مردم شرایط و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند بعد از ماه صفر این کسب و کارها هم بازگشایی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =