۳۰۰ پیشکسوت دفاع مقدس استان بوشهر تجلیل شدند

بوشهر- ایرنا همزمان با بزرگداشت چهلمین سال دفاع مقدس در آئینی که به صورت همزمان به صورت ویدیو کنفرانس با حضور مقام معظم رهبری برگزار شد از ۳۰۰ نفر از پیشکسوتان عرصه ایثار و از خودگذشتگی استان بوشهر تجلیل شد.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر روز دوشنبه در این آئین در حسینه عاشقان ثارالله  و در جمع پیشکسوتان دوران دفاع مقدس گفت: هشت سال دفاع مقدس افتخار، عزت، استقلال، روحیه سلحشوری و شهادت طلبی را برای کشور به ارمغان آورد.

سردار علی رزمجو افزود: مردم ایران دردفاع مقدس فرهنگ مقاومت و پایداری را در جامعه نهادینه کردند و در دوران بعد از جنگ نیز با همت و اراده خود دستاوردهای عظیمی در عرصه‌های مختلف به منصه ظهور رساندند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: در دوران دفاع مقدس با وجود همه تهدیدها و تحریم‌ها با الگوی اقتصاد مقاومتی، کشور به صورت مثبت و مفیدی اداره شد و امروز نیز با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب برای حفظ استقلال و اقتدار کشور ادامه این روند ضروری است.

وی یادآورشد: حماسه آفرینی رزمندگان دوران دفاع مقدس؛ پشتوانه شجاعت و اعتماد به نفس ملت ایران و مجهز شدن این ملت به تفکر و روحیه ایثار، فداکاری و مقاومت در مقابل نظام سلطه شد.

رزمجو ادامه داد: ارزش‌های دفاع مقدس باید در بین قشرهای مختلف مردم بویژه جوانان یادآوری، نهادینه و به تصویر کشیده شود.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس دانشگاهی آموزنده و عبرت هایی نشات گرفته از تاسوعا و عاشورا برای مردم به دنبال داشت، گفت: جوانان امروز برای ادامه راه باید از رزمندگان و شهدای دیروز که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند الگوگیری کنند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر افزود: دفاع مقدس یک دفاع ولایتمدارانه بود که با عزم و اراده ملت پیروزی‌های غرورمندانه‌ای را به ارمغان آورد.

وی گفت: در ۴۰ سال گذشته (از شهریور ۵۹ تا ۹۹) پیامدهای ارزشمند و بی نظیری از رزمندگان اسلام در عرصه‌های مختلف خلق شد که در تاریخ و کارنامه ایران و در بیرون مرزها امروز از آنها استفاده می‌کنند.

رزمجو اضافه کرد: هرچند با تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی روبرو هستیم و ترامپ به دنبال این است که با اعمال سخت‌ترین تحریم‌ها انقلاب را به زانو درآورد اما ملت ایران با تاسی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و اقتصاد مقاومتی، اقتصاد کشور را مدیریت می‌کند.

وی با تاکید بر اجرای سیاست‌های عدالت توزیع گفت: باتوجه به اینکه در زمان جنگ در توزیع کالاها مدیریت خوبی صورت گرفت اگر در شرایط کنونی از این تجربه بهره برده شود می‌توان به موقعیت اقتصادی بهتری نائل شد.

 فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: ۷۰۰ واحد مسکن مددجویی برای خانوارهای بی سرپناه زیر پوشش کمیته امداد این استان توسط این سپاه احداث شده‌است و در هفته دفاع مقدس به آنان واگذار می‌شود.

 رزمجو افزود: همچنین در این هفته ۴۸۱ پروژه با اعتبار ۵۰۴ میلیارد و ۱۳۶۰ میلیون ریال شامل طرح‏‌های آبخیزداری، پل و آبرسانی روستایی در مناطق محروم افتتاح خواهد شد.

وی بیان کرد: سپاه امام صادق استان بوشهر در هفته دفاع مقدس ۷۴۰ ویژه برنامه توسط پایگاه‎، حوزه، نواحی و اقشار بسیج برگزار می‌‎کند.

رزمجو ادامه داد: از مجموع این برنامه‌ها ۲۴۶ مورد توسط قشرهای بسیج برگزار می‏‌شود که عمده آنها نیز با توجه به شیوع ویروس کرونا در بستر فضای مجازی برگزار می‎شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =