قدم‌های جهانی بانوی ایرانی در مسیر صلح

تهران- ایرنا- «پوپه مهدوی‌نادر» جهانگرد ایرانی قصد دارد برای نخستین مرتبه با پیاده‌روی سراسر جهان را با شعار «جاده صلح جهانی ۲۰۲۰» بپیماید.

«پوپه مهدوی نادر» امروز (دوشنبه) همزمان با سالروز آغاز جنگ تحمیلی و روز جهانی صلح، پیاده‌روی نمادینی را از میدان آزادی تهران آغاز کرد. او هدف از این کار را رساندن پیام صلح و دوستی به جهانیان دانست.

بنا به گفته خانم مهدوی هر قدم وی برای آبادانی مناطق محروم ایران و جهان به خیرین فروخته خواهد شد و عواید این کار فرهنگی و ورزشی در پایان به کارگاهی از صنایع دستی تبدیل خواهد شد تا به منبع درآمدی برای زنان کار ایران تبدیل شود.

وی که با اقدام فرهنگی ورزشی خود پیام‌رسان صلح و دوستی ایران در سطح جهان نام خواهد گرفت فردا (سه‌شنبه) ساعت ۱۰ صبح پیاده‌روی خود را در هر ۱۰ کیلومتر با یک همراه تا موزه صلح تهران انجام می‌دهد و پس از رسیدن به موزه صلح راهی یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان خواهد شد تا کارگاه صنایع دستی را برای زنان کار بسازد.

وی همچنین قرار است تا باز شدن مرزهای ترکیه پیاده‌روی صلح را در کشورهای حاشیه خلیج فارس ادامه دهد تا نام خلیج فارس را در دنیا برجسته‌تر کند و پس از باز شدن مرزهای ترکیه سفر او به دور دنیا با پای پیاده و با پیام صلح و دوستی آغاز خواهد شد.

البته این نخستین اقدام «مهدوی نادر» در راستای ترویج صلح جهانی نیست بلکه او پیش از این نیز در «مسیر صلح»   دور دنیا رکاب زده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =