۶۳ ایستگاه فرسوده دوچرخه در شهر مشهد جمع‌آوری شد

مشهد- ایرنا- معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: از ۱۳۶ ایستگاه فرسوده دوچرخه در این شهر تاکنون ۶۳ ایستگاه جمع‌آوری شده‌ است.

خلیل الله کاظمی روز دوشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: مابقی این ایستگاه‌ها نیز تا پایان آبان ماه جمع‌آوری می‌شود.
وی ادامه داد: نگهداری مسیرهای دوچرخه از موضوعات مهم است که در سال جاری ۵۶ میلیارد ریال برای بهبودی و نگهداری این مسیرها اختصاص یافته ‌است.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: تامین دوچرخه برای تردد شهروندان نیز از موضوعات مهم در این حوزه است که در سال ۹۰ برای تامین دوچرخه و احداث ایستگاه‌ها، با شرکتی قرارداد منعقد شد و قرار بود بخش خصوصی نسبت به احداث ایستگاه و تامین دوچرخه اقدام کند.
وی افزود: قراداد با این شرکت به دلیل عدم انجام تعهدات، فسخ شد و در سال جاری قرارداد تامین دوچرخه با یکی از بزرگترین کارخانه‌های تولید دوچرخه در قوچان منعقد شد و مقرر گردید ۴۰۰ دستگاه دوچرخه توسط این کارخانه تامین شود که تاکنون ۲۰۰ دستگاه تحویل شده و مابقی تا پایان مهر امسال تحویل می‌شود.
کاظمی ادامه داد: امسال نیز ۸۶ میلیارد ریال برای تامین دوچرخه در نظر گرفته شده ‌است.
وی گفت: تا سال ۹۷ حدود ۱۳۴ کیلومتر مسیر دوچرخه در شهر مشهد ایجاد شد که این رقم تا پایان امسال به ۲۴۸ کیلومتر می‌رسد.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود: برای تشویق شهروندان به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده از دوچرخه در ترددهای روزانه، به دنبال تهیه و ارسال لایحه و بسته‌های تشویقی به شورای اسلامی شهر مشهد هستیم.
سامانه حمل و نقل شهری دوچرخه اشتراکی از ۱۴ سال پیش تاکنون معرفی و بکارگیری آن به تدریج در جهان گسترش یافته است. بر این اساس ساکنان شهرها می‌توانند از ایستگاههای مخصوص دوچرخه کرایه کنند و برای مدت معلوم در داخل شهر مورد استفاده قرار دهند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =