طرح بسیج همگام با کشاورز در خراسان رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی گفت: طی انعقاد تفاهمنامه بین سازمان نظام مهندسی کشاورزی با سازمان بسیج مهندسین کشاورزی اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز در این استان آغاز شد.

سیداحمد دلقندی روز دوشنبه در مراسم امضای این تفاهمنامه افزود: طی جلسات متعدد با مسوولین ذیربط در سازمان بسیج مهندسین کشاورزی، برنامه اشتغالزایی برای دانش‌آموختگان رشته کشاورزی و ایجاد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: با ظرفیت بسیار مناسبی که در این استان وجود دارد، امیدواریم رشد و توسعه بخش کشاورزی استان با این اقدام نمود بیشتری پیدا ‌کند.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی گفت: با اجرای این طرح از دانش‌آموختگان رشته‌های کشاورزی برای ارائه آموزش و حمایت از کشاورزان دعوت به همکاری می‌شود.
مسوول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی سپاه امام رضا (ع) نیز گفت: با امضا و مبادله این تفاهمنامه برنامه نهضت جهش تولید در عرصه کشاورزی و دامپروری در جهت کمک به خودکفایی بیشتر محقق خواهد شد.
سروان پاسدار احمد گل محمدی افزود: از تمامی دانش‌آموختگان بخش کشاورزی برای حضور به عنوان کارشناس مربی طرح بسیج همگام با کشاورز، دعوت به همکاری می‌نماییم.

سالانه برای تولید هشت میلیون تن انواع محصولات باغی، زراعی و دامی در خراسان رضوی یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین زیر کشت ۸۳ نوع محصول می‌رود.

بخش کشاورزی ۲۸ درصد اشتغال و ۳۰ درصد صادرات غیرنفتی خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =