قهرمان پارکور مجازی جهان: از تمرینات در پارک به این عنوان رسیدم

تهران- ایرنا- نوجوان پارکورکار ایرانی که عنوان قهرمانی این رشته در مسابقات مجازی جهان را به خود اختصاص داده، گفت:در ابتدای آشناییم با این رشته چند سالی در پارک تمرین کردم و در نهایت به شیراز آمدم تا زیر نظر مربیان به صورت حرفه‌ای کار کنم.

«یاسین همتی‌نژاد» که در مسابقات مجازی پارکور قهرمانی جهان به عنوان نخست رسیده است، در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ۹ سالگی به این رشته آمدم و در شهر گچساران در پارک بدون مربی تمرین کردم. چند سال این‌گونه بود و بعد از آن به شیراز آمده و در باشگاه با مربیان این رشته آشنا شدم و علی جوکار در این زمینه کمک زیادی به من کرد. او اصول اساسی پارکور به من یاد داد و گوشزد کرد که پارکور تنها یک یا چند حرکت هیجانی نیست بلکه اصولی دارد که برای حرفه‌ای شدن باید آن را آموخت. 

وی ادامه داد: بسیاری از نوجوانانی که به این رشته می‌آیند، زود از آن دست می‌کشند اما من با توجه به علاقه‌ای داشتم مجبور شدم از شهر و دیارم دل کنده و به شیراز بیایم. هدف من یادگیری حرفه‌ای این رشته است اما با توجه به هزینه‌هایی که دارد، انجام این موضوع برایم سخت شده است. این رشته هزینه‌های زیادی دارد که تامین آن برای من سخت است. این سختی ها و مشکلات اقتصادی که وجود دارد من را از ۲ مسابقه جهانی در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ محروم کرده است اما تمام تلاشم را به کار خواهم گرفت تا در مسابقات جهانی هیروشیمای ژاپن شرکت کنم.

قهرمان پارکور مجازی جهان افزود: برای اعزام و حضور در مسابقات معتبر باید یک حامی مالی داشته باشم تا امروز تلاش زیادی داشتم اما با وجود قول برای تامین هزینه هنوز اقدامی انجام نشده است. امیدوارم بتوانم برای مسابقات جهانی ژاپن یک اسپانسر داشته باشم. 

نعمتی‌نژاد با بیان اینکه مدالش نخستین مدال تاریخ پارکور ایران در سطح جهان به شمار می رود تصریح کرد: شب گذشته زمانی که نام من به عنوان نفر نخست اعلام شد حس عجیبی داشتم احساس کردم که تلاش و سختی‌های چند سال گذشته نتیجه داده است. امیدوارم بتوانم در مسابقات واقعی نیز پرچم ایران را به اهتزاز در آورم. 

وی در پایان گفت: مبلغ جایزه این قهرمانی در حدود ۱۲۰ میلیون تومان است که باید هزینه وسایلی مانند دوربین، لپ‌تاب و ... کنم. هنوز تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله دارم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =