تجدید میثاق مدافعان ولایت با مدافعان سلامت تربت‌حیدریه

تربت‌حیدریه- ایرنا- اعضای ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس تربت‌حیدریه با عنوان مدافعان ولایت با حضور در مرکز اورژانس ذوالفقاری بیمارستان آموزشی درمانی ۹ دی این شهر با مدافعان سلامت تجدید میثاق کردند.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج تربت‌حیدریه روز دوشنبه در این مراسم با بیان اینکه شهدا، ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس با شجاعت و فداکاری خود حماسه آفریدند گفت: کارکنان نظام سلامت نیز با حضور خود در میدان مبارزه با بیماری کووید ۱۹ در حفظ جان و امنیت مردم از هیبچ تلاش و کوششی دریغ نکردند.

سرهنگ پاسدار احمد ناصری‌موحد افزود: مدافعان سلامت با همت والا و عزم راسخ با الگو گرفتن از سید و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع) با مجاهدت، روحیه ایثارگری و از خود گذشتگی، با عشق به خدا و خدمت به جامعه، برای سلامت مردم تلاش شبانه‌روزی دارند و مردم باید قدردان این همه فداکاری باشند.

سرهنگ حسین آذین جانشین فرمانده تیپ متحرک هجومی ۱۷۷ شهید محمدجعفر نصراصفهانی نیروی زمینی ارتش مستقر در تربت‌حیدریه نیز گفت: در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان ایران اسلامی با ایثار، گذشت و دفاع جانانه از مرز و بوم کشور حفاظت کردند و از این آزمون سخت با موفقیت عبور کردند و اکنون نیز شاهد هستیم در سنگر سلامت جامعه، مدافعان سلامت با رشادت‌های فراوان در مسیر خدمت به مردم گام برمی‌دارند و مدافعان ولایت، قدردان این همه مجاهدت و تلاش شبانه‌روزی هستند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.
دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه دارای ۵۹ عضو هیات علمی و ۶۱۹ دانشجو است که دانشجویان در ۱۰ رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات سلامت، علوم‌آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت پزشکی و تکنسین سلامت دهان و دندان و در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی‌ناپیوسته تحصیل می‌کنند. 

شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌ مشهد واقع است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha