نیمه نخست آبان، زمان برگزاری انتخابات شورای ناظر بر نشریات دانشگاهی

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از برگزاری انتخابات اعضای شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی در نیمه نخست آبان ماه سال جاری خبر داد.

غلامرضا غفاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره برگزاری انتخاب نمایندگان مدیران مسوول نشریات دانشگاهی، اظهار داشت: انتخابات نمایندگان مدیران مسوول نشریات دانشگاهی به صورت مجازی در حال برگزاری است؛ با توجه به مجازی شدن انتخابات امسال، موضوع را ابتدا به دلیل بررسی ایرادات سامانه به ۲ دانشگاه کاشان و الزهرا (س) و سپس به ۲۰ دانشگاه دیگر به صورت پایلوت اعلام کردیم که تاکنون این انتخابات در دانشگاه های کاشان و الزهرا برگزار شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۰ دانشگاه از مجموع ۲۰ دانشگاه انتخابات را برگزار کردند، افزود: با بررسی های صورت گرفته، این انتخابات در تعدادی از دانشگاه ها با کمترین مشکل برگزار شد و برگزاری انتخابات در سایر دانشگاه ها بعد از این ۲۰ دانشگاه ابلاغ می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خاطرنشان کرد: بعد از پایان انتخابات نمایندگان مدیران مسوول نشریات دانشگاهی تا اواخر مهرماه، انتخابات ۲ عضو اصلی و یک عضو علی البدل شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی نیمه نخست آبان ماه برگزار می شود.

به گفته غفاری، انتخابات اعضای شورای مرکزی ناظر بر نشریات هم مجازی خواهد شد و برگزاری این انتخابات، مستلزم پایان انتخابات نمایندگان مدیران مسوول نشریات دانشجویی دانشگاه ها است.

وی درباره هجمه های وارد شده به انتخابات مجازی نمایندگان مدیران مسوول نشریات دانشگاهی در فضای مجازی، تاکید کرد: همیشه در مباحث دانشجویی این مسائل بوده و هست؛ البته در بحث نشریات دانشجویی رنگ دیگری به خود می گیرد. یکی از نگاه های انتقادی این بود که وزارت علوم باید برگزاری مجازی انتخابات را ابتدا در شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی مصوب می کرد.

غفاری ادامه داد: در حالی که همه این مباحث را در شورای مرکزی ناظر بر نشریات در میان گذاشتیم؛ ابتدا مقرر شده بود دانشگاه های کاشان و الزهرا این انتخابات را برگزار کنند و در صورت بی نقص بودن انتخابات مجازی و سامانه، انتخابات در ۲۰ دانشگاه دیگر هم برگزار شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: بعد از برگزاری انتخابات در این دانشگاه ها، به بیست دانشگاه دیگر اعلام کردیم کارشناس خود را برای ثبت نام و نه برگزاری انتخابات، معرفی کنند. در مرحله بعد به این نمایندگان اعلام شد انتخابات را به تدریج برگزار کنند.

غفاری خاطرنشان کرد: ابلاغیه برگزاری انتخابات نمایندگان مدیران مسوول نشریات دانشگاهی در اختیار سایر دانشگاه ها قرار می گیرد که همه آنها تا پایان مهرماه در این فرایند شرکت کرده باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =