۳۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۵
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84048533
۰ نفر

برچسب‌ها

آرژانتین همکاری‌های اقتصادی با چین را توسعه می‌دهد

تهران-ایرنا- با افزایش همکاری‌های اقتصادی چین و آمریکای لاتین، یک شرکت چینی در تازه‌ترین اقدام در حال مذاکره با آرژانتین برای ساخت پروژه ریلی به ارزش یک میلیارد دلار جهت انتقال نفت خام و گاز طبیعی از منطقه «واکا مورتا» به شهر بندری «باییا بلانکا» است.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، رئیس شرکت پاور چاینا در آرژانتین تایید کرد که این شرکت در حال مذاکره با شرکت ریلی (ای دی آی اف) آرژانتین برای ساخت این خط راه آهن است که نقش مهمی در برقراری ارتباط بین منطقه غنی از نفت و گاز واکا مورتا و مرکز پالایشگاهی و پتروشیمی بایبا بلانکا خواهد داشت.

به گفته رئیس شرکت چینی، بررسی اجرای این پروژه دو سال طول کشیده و مذاکرات با شرکت ریلی آرژانتین درباره نحوه اجرای این پروژه و تامین مالی مشترک آن ادامه دارد.

 واکا مورتا یک منطقه نفت خیز با ساختار نفت شیل به وسعت بلژیک در استان نکوین آرژانتین است. این منطقه در طرح این کشوربرای تبدیل شدن به یک صادر کننده  انرژی نقشی اساسی دارد.

آرژانتین که با رکود اقتصادی مواجه است برای جلب سرمایه گذاری در یکی از بزرگترین ذخایر نفت و گاز جهان در منطقه واکا مورتا تلاش کرده است. این منطقه برای رشد اقتصادی بیشتر به سرمایه گذاری در پروژه های اکتشاف و تولید و  خط لوله و پایانه های ذخیره سازی و خط راه آهن برای انتقال نفت خام و گاز نیاز دارد.

هزینه این پروژه، به گفته رئیس شرکت چینی، بین ۱.۲ تا ۱.۵ میلیارد است و چین می تواند تامین مالی آن را برعهده بگیرد.

 اکتشافات نفت شیل آمریکا این کشور را به بزرگترین تولید کننده نفت خام در جهان تبدیل کرد اما کشورهای دیگری مانند کانادا،   روسیه و آرژانتین نتوانسته اند بر روی ذخایر نفت شیل خود سرمایه گذاری کنند.

فقدان منابع مالی مانع از پروژه خط راه آهن انتقال نفت در دولت مائوریسیو ماکری رئیس جمهوری سابق آرژانتین شد اما به نظر می رسد این پروژه در دولت رئیس جمهوری جدید این کشور آلبرتو فرناندز رئیس جمهوری جدید این کشور روند حرکت به جلو را آغاز کرده است.

پاور چاینا چهارده پروژه فعال در آرژانتین دارد که شامل ساخت بزرگترین پارک خورشیدی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =