معاون وزیر ورزش: جایگاه نایب رییسان زن قانونی خواهد شد

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش زنان وزارت ورزش اظهار امیدواری کرد که با اصلاح اساسنامه جدید فدراسیون‌های ورزشی جایگاه نایب رییسان جنبه قانونی به خود بگیرد.

به گزارش ایرنا، «مهین فرهادی‌زاد» روز دوشنبه در هفتمین نشست تخصصی با نایب رییسان فدراسیون‌های ورزشی اظهار داشت: برنامه‌های ما بیشتر به سمت ورزش همگانی است اما نباید از برنامه اصلی نظیر رویداد المپیک غافل شویم. دنیا خود را به سمت و سوی رقابت‌های آینده می کشاند.

وی افزود: امیدواریم اساسنامه جدید فدراسیون که در آن جایگاه نایب رییسان زن جنبه قانونی به خود می‌گیرد تا پایان سال برای اجرا ابلاغ شود.

در این نشست نایب رییسان فدراسیون‌های وزنه‌برداری، نابینایان، اسکی، گلف، بدنسازی و همگانی فعالیت‌های حوزه زنان را گزارش دادند.

«مریم منظمی» نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: ۴۳ درصد اعتبارات خود را برای استعدادیابی در نظر گرفتیم و در این مدت دوره‌های آموزش مختلف هم برگزار و بانک اطلاعاتی در حوزه زنان این رشته را در سایت فدراسیون بارگذاری کردیم.

وی اظهار داشت: فدراسیون بین‌المللی در حال حاضر برنامه خاصی ندارد اما ۱۴ ملی‌پوش زنان بر اساس برنامه فدراسیون تمرینات خود را برگزار می‌کنند. از فضای کرونایی باید فرصت‌سازی کنیم و به همین منظور فعالیت‌های حوزه زنان به طور مجازی دنبال می‌شود.

نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری همچنین گفت: رییس هیات استان تهران هم در حال رایزنی برای انتخاب یک نایب رییس زن در استان تهران است.

نایب رییس فدراسیون گلف هم از گران بودن تجهیزات این رشته سخن گفت و افزود: هزینه هر توپ گلف با نرخ دلار امروز بیش از ۳۰ هزار تومان است. یک ورزشکار باید برای تمرین ۱۰۰ توپ داشته باشد.

نایب رییس فدراسیون همگانی نیز خاطر نشان کرد: کرونا برای ما تنفس بود. نه تنها برنامه‌ها تعطیل نشده بلکه پویش‌های مختلف در این رشته راه‌اندازی شد و بیش از یک میلیون نفر از زنان به این پویش‌ها پیوستند.

وی افزود: حوزه ورزش همگانی گسترده است و در آکادمی فدراسیون ۱۵۸ دوره آموزشی برگزار شده که بیش از ۶ هزار نفر زن در این دوره‌ها شرکت کردند. به دنبال راه‌اندازی باشگاه‌های مختص توسعه ورزش همگانی هستیم.

نایب رییس فدراسیون اسکی هم اظهار داشت: در اسفندماه میزبانی اسکی جوانان آسیا را داریم که قرار بود فروردین امسال برگزار شود و به دلیل کرونا به آخر امسال موکول شد. انتخابی المپیک زمستانی ۲۰۲۲ را در پیش داریم و باید حداقل در پنج رویداد بین‌المللی شرکت کنیم تا امتیاز لازم را برای حضور در این مسابقات بدست آوریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha