زمینه مهارت آموزی اتباع عراق در فنی‌وحرفه‌ای خوزستان فراهم است

ایرنا - آبادان - مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای خوزستان گفت: زمینه مهارت آموزی کارآموزان کشور عراق در آموزشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای خوزستان فراهم است.

 عبدالنبی سواعدی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای خوزستان آمادگی دارد کارگاه‌ها و مراکز تخصصی مهارت آموزی را در اختیار دانشگاه‌های استان برای آزمایش‌ تخصصی در قالب طرح مهارت‌آموزی و ارتقای شایستگی مهارتی دانشجویان عراقی قرار دهد.

وی رویکرد آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان را آموزش در بخش‌های صنعت، کشاورزی، خدمات، فرهنگ و هنر بیان کرد و افزود: مراکز تخصصی مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی با عنوان مراکز تی.ان.سی در دانشگاه‌های خوزستان برای ارتقای شایستگی مهارت‌های دانشجویان در هنگام تحصیل راه‌اندازی شده است.

سواعدی به برگزاری دپارتمان مهارت‌های تخصصی دریا و ساحل در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر به صورت مشترک با سازمان مطنقه آزاد اروند اشاره کرد و بیان کرد: همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای در اجرای این طرح می‌تواند راهگشا باشد.

وی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای گفت:آموزش فنی و حرفه‌ای به صورت عملی و مباحث نظری غیرحضوری انجام و مباحث عملی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی با پذیرش ۵۰ درصد ظرفیت کارگاهی معمول مهارت آموختگان در کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌شود.

هم اکنون ۵۵ مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه ای، ۴۰۰ آموزشگاه در بخش دولتی و ۷۰۰ آموزشگاه خصوصی آزاد(فنی) در خوزستان فعال هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =