تکمیل تعریض جاده کندوان به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

نوشهر- ایرنا - نماینده شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در مازندران گفت که اجرای کامل طرح تعریض و بهسازی پروژه ملی حدفاصل مرزن آباد - دزدبن در مسیر جاده کندوان منطقه چالوس به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

 غلام عباس رستمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در صورت تامین این اعتبار ، پس از آزاد سازی مسیر و نیز برطرف شدن مشکلات تعارضات افراد حقیقی و حقوقی، همراهی مسئولان منابع طبیعی برای صدور مجوزها و نیز جابه جایی تاسیسات  آب و برق،  پیش بینی می شود ظرف مدت ۲ سال آینده این طرح به طور کامل اجرا و زیربار ترافیک برود.

وی با اعلام این که مشکلات تا حدودی در روند اجرای این طرح تاثیر منفی داشته است ، گفت : اگرچه عملیات اجرای این طرح از سوی پیمانکاران در حال انجام است اما سرعت آن رضایت بخش نیست .

نماینده شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در استان مازندران افزود : این طرح در سه قطعه در حال اجرا است که قطعه اول و دوم آن به طول حدود پنج کیلومتر حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و میزان پیشرفت قطعه سوم آن که حدود ۱۰ کیلومتر است تنها حدود هشت درصد است.

طرح تعریض جاده کندوان آذر ماه سال ۱۳۹۷ با هدف کاهش ترافیک و ایمن سازی مسیر ، جدا سازی خط رفت و برگشت ، کاهش مصرف سوخت ، رفع گره ترافیکی منطقه و کاهش حوادث جاده ای با اعتبار اولیه حدود ۸۰ میلیارد تومان در حدفاصل مرزن آباد به دزدبن به طول حدود ۱۵ کیلومتر شروع شد.

جاده چالوس - کرج (کندوان ) به طول حدود ۱۶۰ کیلومتر یکی از محورهای ارتباطی تهران با مازندران است و ه خاطر برخورداری از چشم اندازهای طبیعی مسیر پرتردد محسوب می شود.

نیمی از جاده کندوان در حوزه جغرافیایی استان مازندران واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =