اولویت‌های کمیسیون انرژی در نشست رییس مجلس و روسای کمیسیون‌های تخصصی بررسی شد

تهران- ایرنا- مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی از بررسی اولویتهای کمیسیون انرژی در نشست رییس مجلس و روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس خبرداد

به گزارش ایرنا، بابک نگاهداری با تشریح جزییات نهمین جلسه شورای هماهنگی هیات رییسه و روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس اظهارداشت: در این جلسه اولویت‌های پیشنهادی کمیسیون انرژی مورد بحث و تبادل نظر اعضای جلسه قرار گرفت.

وی از طرح و بررسی موضوعات تقنینی و نظارتی مرتبط با حوزه خام‌فروشی، توسعه و تکمیل زنجیره ارزش، اصلاح الگوی مصرف و بهینه‌سازی مصرف انرژی، تولید و طرح‌های توسعه‌ای عرضه انرژی با ملاحظه بهره‌وری، توسعه فناوری‌های دانش‌بنیان و کسب ‌وکارهای نوپا، حکمرانی، اصلاح ساختار و مدیریت دارایی‌ها و دیپلماسی انرژی و امور بین‌الملل را از اولویتهای کمیسیون انرژی عنوان کرد که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت

نگاهداری تصریح کرد: رییس مجلس در این جلسه با اشاره به اینکه در موضوع حکمرانی در حوزه نفت و گاز هنوز تعیین تکلیف درست و کامل صورت نگرفته، تاکید کرد که مجموع ذخایر نفت و گاز ما، حدود ۱۹.۵ درصد منابع شناخته شده دنیاست. همچنین قالیباف در این نشست تاکید کرد که اگر در همه شئون زندگی و اداره کشور اگر دقت کنیم، ردپای نفت را می‌بینیم و «نفت‌آلودگی» در همه حوزه‌ها مشهود است.

مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس تاکید کرد: رییس مجلس از کمیسیون انرژی و مرکز پژوهش‌های مجلس خواست که به موضوع حکمرانی نفت و گاز به عنوان یک پیشران اصلی در کشور به صورت ویژه و همه‌جانبه بپردازند.

جلسات مشترک هیات رییسه و روسای کمیسیون‌ها با هدف رسیدن به برنامه راهبردی عملیاتی مجلس یازدهم و از طریق احصای اولویت‌های هر کمیسیون با نظر کمیسیون مربوطه، پیشنهادات مرکز پژوهش‌ها، نظرات دستگاه‌های اجرایی و مرتبط با موضوعات و نظر حاضران مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =