۲ هزار نفر از پیشکسوتان دفاع مقدس در کردستان تجلیل شدند

سنندج - ایرنا - همزمان با اولین روز از گرامیداشت هفته دفاع مقدس ۲ هزار نفر از پیشکسوتان و ایثارگران جنگ تحمیلی استان کردستان در مراسمی تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا، این آیین روز دوشنبه همزمان با سراسر کشور در سنندج برگزار و به طور نمادین از ۴۰ نفر ایثارگر و پیشکسوت دوران دفاع مقدس تجیلی شد.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس کردستان در این آیین گفت: ۱۱ ستاد استانی و ۹۷ کمیته تشکیل شده که با ریاست استاندار کردستان برنامه‌های هفته دفاع مقدس را پیگیری کنند.

سردار ذبیح‌الله مالکی اظهار داشت: در استان کردستان از ۲ هزار نفر پیشکسوت دوران دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور با حضور رهبر معظم انقلاب و به صورت ویدئو کنفرانس تجلیل و تکریم می‌شود.

 ۳۷ نفر پیشکسوت دوران دفاع مقدس در دیواندره  تجلیل شدند

فرماندار دیواندره در مراسم تجلیل از ایثارگران این شهرستان اظهار داشت: دفاع مقدس، جلوه‌گاه پرشکوه ترین حماسه ایثارگری و قله بلند پایداری و غیرت ملتی با شرف در سایه رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) است که برای خاک، ناموس و کیان ایران اسلامی جانفشانی کردند.

جمال ارشدی افزود: امروز دفاع غیور مردان به الگویی ماندگار برای آزادیخواهان و حق طلبان منطقه و جهان تبدیل شده و اقتدار ایران اسلامی را در منطقه و جهان به نقطه‌ای رسانده است که صاحب نظران، جمهوری اسلامی ایران را در شمار مهم ترین بازیگران بین المللی قرار داده‌اند.

وی اضافه کرد: سی و یکم شهریورماه اوج تجلی جانبازی ملتی انقلابی و کفرستیز و یادآور رادمردی، پایداری و رشادت‌های دلیرانه شهیدان، جانبازان و ایثارگران و نماد اتحاد و همدلی مردم غیور ایران برای رویایی با استعمارگران و در راس آن شیطان بزرگ  بوده  است که با تداوم راه و آرمان امام خمینی (ره) و در سایه منویات  مقام معظم رهبری بر سر پیمان خود ایستاده است.

فرماندار دیواندره امنیت و اسایش در ایران اسلامی را مرهون خون شهدا و جانبازان دانست و گفت: امروز توانمندی‌های کشور ایران به جایی رسیده که از نظر نظامی جزو قدرت‌های اول جهان محسوب می‌شود.
در پایان این مراسم از ۳۷ نفر پیشکسوت دوران دفاع مقدس تجلیل شد.

خانه امید بازنشستگان در بیجار احداث می‌شود
فرماندار بیجار روز دوشنبه در آیین گرامیداشت مقام شهدا، خانواده‌های ایثارگران و جانبازان هشت دفاع مقدس اظهارداشت: خانه امید بازنشستگان در استان فقط در شهرهای سقز و سنندج فعالیت دارد که سومین خانه هم در شهر بیجار برای سهولت دریافت خدمات و امور این نسل ارزشمند در کمتر از یکسال احداث خواهد شد.

علی‌اکبر ورمقانی اضافه کرد: روز ۳۱ شهریور ماه، آغاز هفته دفاع مقدس در کشوری است که در برابر جهان استکبار و زیاده خواهی صدام با ایمان راسخ و توکل به خداوند متعال، مقاومت و ایستادگی کرد و برای نسل های بعد انقلاب، افتخار آفرینی به ارمغان آورد.

وی گفت: دفاع از انقلاب اسلامی تنها به جنگ و مبارزه در مرزهای کشور خلاصه نمی‌شد، هجوم گروهک‌های ضد انقلاب به جان و مال مردم در داخل کشور، دفاع مقدس دیگری بود که بخشی از انرژی و توان نیروهای انقلاب را گرفت اما با همراهی و مقاومت مردم، هر ۲ جبهه با پیروزی حق علیه باطل به پیروزی رسید.

فرماندار بیجار تاکید کرد: هفته دفاع مقدس محدود به هفت روز نیست و ۱۰ ماه از سال به دفاع مقدس نام گذاری شده است و در این روزها با ارائه خاطرات جانبازان و یادگاران جنگ، نسل های جدید انقلاب با آرمان های انقلاب اسلامی آشنا می شوند.

امام جمعه بیجار هم در این آیین گفت: در جامعه اسلامی وقتی دین به خطر بیفتد، مردانی با غیرت و با ایمان، علیه ظلم و ستم به پا خواسته و تا پای جان از آرمان های دین اسلام دفاع می‌کنند.

حجت الاسلام علی مرادی افزود: به پا خواستن مردان با غیرت برای دفاع از دین اسلام در مقابل ظالمان زمان، نیازمند رهبری یک عالم دینی و مرجعیت است که در ادامه راه و مسیر مقاومت، در روزهای سخت و نفس گیر، مقابل زیاده خواهی ها و کج روی ها ایستادگی کند.

وی با بیان اینکه وجود رهبری شجاع، عادل و عالم به امور، نیاز لازم و ضروری حیات یک انقلاب اسلامی است، گفت: انقلاب های مردمی که به نام اسلام علیه استکبار به پا خواسته اند، در ادامه راه را اشتباه طی کرده و خاموش می شوند.

در این آیین به طور نمادین از ۱۸ نفر از خانواده های شهدا، ایثارگران و یادگران هشت سال دفاع مقدس بیجار تجلیل شد.
 

۲۷ پیشکسوت دوران دفاع مقدس سروآباد تجلیل شدند

مراسم تجلیل از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس درسالن جلسات فرمانداری سروآباد و در محل حسینیه سپاه سروآباد برگزار شد که در سالن جلسات از هفت نفر از کارمندان پیشکسوت و در حسینیه سپاه از ۲۰ نفر از پیشکسوتان بسیجی هشت سال دفاع مقدس تجلیل شد.

فرماندار سروآباد در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطر هشت سال ایثار و رشادت های رزمندگان دفاع مقدس اظهار داشت: امروز امنیت ایران اسلامی مرهون ایستادگی و مقاومت ملت ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی دشمنان علیه نظام و انقلاب ایران بود.

یوسف باشی افزود: دشمنان که از انقلاب نوپای ایران اسلامی در هراس بودند با تمام قوا و تجهیزات به روز جنگی به جنگ علیه ملت ایران که به تازگی از استعمار و چنگال طاغوت رهایی یافته بودند،‌ آمدند ولی در پایان هشت سال جنگ نابرابر در برابر عزت و شرف ملت ایران شکست خوردند.

وی بر لزوم برگزاری باشکوه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شهرستان سروآباد تاکید کرد و افزود:‌ رشادت ها و دلاوری های ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس باید نسل به نسل منتقل شود و در بین نسل های جوان و آینده نهادینه شود.

در ادامه این مراسم نمایشگاه عکس و پوستر ویژه دفاع مقدس در محل نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سروآباد با حضور مسوولان شهرستانی افتتاح شد.

این نمایشگاه تا پایان هفته دفاع مقدس برای بازدید علاقمندان دایر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =