نخستین مرکز علم و آموزش عمومی روانگردان‌ها راه‌اندازی شد

تهران - ایرنا - دانشگاه برکلی آمریکا نخستین مرکز علم و آموزش عمومی روانگردان ها را با هدف شناخت و تاثیر روان‌گردان‌ها بر مغز و افزایش آگاهی عمومی در مورد مضرات جبران ناپذیر آن بر مغز راه‌اندازی کرد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری ساینس، بر اساس اعلامیه مطبوعاتی این دانشگاه : «مرکز علم روانگردان دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، تحقیقاتی را با استفاده از روانگردان‌ها انجام می‌دهد تا بتواند شناخت، ادراک، احساسات و مبنای بیولوژیکی این ترکیبات را در مغز انسان مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.».

همچنین این مرکز تلاش می‌کند تا عموم مردم را درمورد مواد روانگردان و مضرات جبران ناپذیر آن بر مغز آموزش دهد. قرار است اولین تجربیات آموزشی این مرکز روی سیلوسایبین متمرکز باشد که یک ترکیب فعال روانگردان است که توسط قارچ‌ها تولید می‌شود.

تحقیقات در حوزه مواد روانگردان، بحث برانگیز است و برخی افراد ادعا می‌کنند این مواد در حوزه‌های مختلفی از کاهش درد گرفته تا کاهش علایم افسردگی دارای تاثیرات مثبت هستند و با این بهانه آن را به جوانان عرضه می‌کنند.
اکنون زمان آن رسیده است که اثرات این مواد به طور علمی مورد بررسی قرار گیرد. به همین علت مطالعه علمی و صحیح این ترکیبات، امری ضروری است.
این مرکز با هزینه یک میلیون و ۲۵۰ هزار دلار و با سرمایه‌گذاری یک شخص ناشناس راه‌اندازی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =