چهارمحال و بختیاری در اوج موج دوم شیوع کرونا قرار دارد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: در حالی که بسیاری از استان‌های کشور وارد موج سوم شیوع کرونا شده‌اند اما این استان همچنان روزهای اوج موج دوم را سپری می‌کند.

مجید شیرانی روز دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نزولی شدن روند شیوع کرونا در حال حاضر تنها با پیشگیری و اعمال محدودیت‌های اجتماعی امکانپذیر است از همین رو به مانند فروردین ماه امسال، پویش چهار هفته در خانه بمانیم در استان راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: در این پویش مردم استان را به ماندن در خانه به مدت سه تا چهار هفته دعوت می‌کنیم و از افرادی که ضرورتی برای خروج از خانه ندارند تقاضا می‌شود تا با دوری جستن از حضور در تجمعات و به ویژه در مهمانی‌های خانوادگی مسئولان را در مهار و کنترل شیوع کرونا در استان یاری دهند.

شیرانی تصریح کرد: بنا بر یافته‌های موجود، تنها ۲۰ درصد از افراد استان ملزم به خروج از خانه هستند و بیشتر جمعیت می‌توانند بسیاری از ترددهای خود در خارج از خانه را محدود کنند.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با سپری کردن ۲ دوره کمون بیماری به مدت چهار هفته می‌توان روند شیوع کرونا در این استان را نزولی کرد و تعداد بیماران سرپایی و بستری را کاهش داد.

شیرانی بیشترین شیوع کرونا در استان را به ترتیب در شهرستان‌های بروجن، شهرکرد، فارسان و بن اعلام کرد و گفت: اگر چه استفاده همگانی از ماسک در استان از سوی بسیاری از افراد رعایت می‎شود اما در برخی موارد بی‌توجهی به پروتکل‌ها به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی منجر به انتقال کرونا از افراد ناقل به اطرافیان آن‌ها می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در این استان مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند که از این تعداد ۲۳۷ نفر فوت کرده و در حدود ۹۰ درصد بیماران بهبود یافته و به چرخه عادی زندگی بازگشته‌اند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =