اسبقیان: عیدی شهید صیاد شیرازی در جبهه را فراموش نخواهم کرد

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین گفت: در زمان جنگ تحمیلی در جبهه غرب کشور مشغول خدمت بودم که در زمان بازدید شهید «علی صیادشیرازی» از فرماندهان بزرگ ایران از دست او عیدی گرفتم و این موضوع را هیچ وقت فراموش نخواهم کرد.

«سید محمد شروین اسبقیان» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دفاع مقدس برای مردم ایران یک دوره تاریخی و دارای دستاوردهایی است که انکار آن از سوی کارشناسان حوزه‌های مختلف سخت است.  جنگ تحمیلی تاثیرات زیادی در حوزه ورزش ایران داشت و موجب شد تا بسیاری از قهرمانان پارالمپیکی کشور از جبهه‌های جنگ باشند. حضور این قهرمانان در تیم‌هایی مانند والیبال نشسته، ‌دوومیدانی و دوچرخه‌سواری موجب شد تا مدال‌های زیادی در مسابقات جهانی و پارالمپیک نصیب ایران شود.  

رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین ادامه داد: سوای افتخار آفرینی در میادین بزرگ توسط جانبازان عزیز، دیگر تاثیر مثبت حضور آنان در ورزش تزریق روحیه ایثارگری است؛  روحیه‌ای که موجب شد تا به فدراسیون و ورزش‌های پارالمپیکی نگاه ویژه‌ای در بُعد فرهنگی شود. در بخش مدیریت نیز بزرگانی مانند «محمود خسروی وفا» از جانبازان جنگ تحمیلی حضور دارند که بنیان‌گذار فدراسیون و پدر معنوی ورزش‌های پارالمپیک در ایران است.

او با اشاره به حضور خود در دفاع مقدس و روحیه ایثارگری حاکم بر جبهه گفت: من مدتی در جبهه غرب کشور و محور مریوان به عنوان یک بسیجی ساده در کنار دیگر رزمندگان بودم. به خاطر دارم که عید نوروز بود و شهید «علی صیادشیرازی» برای سرکشی به این محور به میان رزمندگان آمد او در این دیدار به شمار زیادی از بسیجی‌ها عیدی داد و من نیز یکی از آنان بودم. هیچ وقت عیدی این فرمانده بزرگ ایران را فراموش نخواهم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =