معزی: فعالیت‌ها در هلال‌احمر باید قانونمند دنبال شود

تهران - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر گفت: تاکید من این است که در هلال‌احمر به دنبال قانونمند عمل کردن و تسکین آلام مردم باشید و فعالیت‌ها در هلال‌احمر باید قانونمند دنبال شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی در نخستین جلسه از پنجمین دوره شورای عالی جمعیت هلال احمر با تاکید بر مسئولیت انسان در قرآن و اینکه از بندگان سوال خواهد شد که با نعمت های خداوند چه کرده اید، افزود: از برجسته ترین نعمت های الهی، ولایت حق است. خدواند انسان را از تاریکی ها بیرون می آورد، رشد می دهد، به انسان خرد می دهد، مقام و مکان برجسته اعطا می کند و درباره این نعمت برجسته در روز قیامت، سوال نیز می کند.

وی ادامه داد: بعد از نعمت ولایت، نعمت ولایت رسول، ولایت ائمه و سپس ولایت ولی فقیه است و خداوند نعمت را بر مردم این سرزمین تمام کرده است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر به آغاز هفته دفاع مقدس و خاطراتی از روزهای آغازین جنگ هم اشاره کرد و افزود: در ابتدای جنگ تحمیلی، تصور اکثر مردم این بود که جنگ چند روز بیشتر طول نمی کشد اما کشور و مردم ما طی هشت سال ایستادگی کردند و شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کردند. ما در برابر خون شهدا مسئول هستیم و در روز قیامت درباره اینکه با خون شهدا چه کردید، آیا برای رسیدن به منافع دنیوی از خون شهدا استفاده سیاسی کرده اید و نظایر آن نیز از مسئولان سوال خواهد شد.

معزی، هلال احمر را یکی از عرصه های حکومت الهی عنوان کرد و گفت: در این جایگاه باید به مردم کمک کنیم. حوادث متنوعی در کشور رخ می دهد. باید بتوانیم به مردم آرامش بدهیم و از رنج آنها بکاهیم.

وی از همراهی و خدمات اعضای سابق شورای عالی هلال احمر که برای حفظ موقعیت هلال، تلاش فراوانی داشتند، قدردانی کرد و افزود: انتخابات پنجمین دوره مجامع هلال احمر در شرایط سخت شیوع کرونا در کشور، با رعایت پروتکل های بهداشتی و قوانین و سیستمی که هلال احمر در نظر گرفته بود به خوبی برگزار شد و مسئولان اجرایی انتخابات حق مطلب را به درستی ادا کردند و جا دارد برای این مسئولان و اعضای جدید شورای عالی آرزوی توفیق کنم.

نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه رئیس جمعیت به دنبال ایجاد شفافیت مالی در هلال احمر است، خطاب به اعضای شورای عالی گفت: تاکید من این است که در هلال احمر به دنبال قانونمند عمل کردن و تسکین آلام مردم باشید و فعالیتها در هلال احمر باید قانونمند دنبال شود. همچنین ما در برابر خداوند نیز مسئول هستیم که برای رفع مشکلات امدادگران که در خط مقدم امدادرسانی به آسیب دیدگان از حوادث قرار دارند، هر آنچه در توان داریم انجام دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =