ثبت‌نام ۶۳۲۸ متقاضی مسکن ملی در آذربایجان‌غربی تکمیل شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه ‌و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: از ۳۰ هزار و ۲۳ متقاضی تاییدشده ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن، تاکنون ۶ هزار و ۳۲۸ متقاضی  نسبت به بارگذاری مدارک و احراز شرایط ثبت‌نام اقدام کرده و این فرآیند تکمیل شده است.

سیدمحسن حمزه‌لو روز دوشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین از این تعداد، سه هزار و ۳۳۸ نفر در بانک عامل افتتاح حساب و یک‌هزار و ۶۷ نفر نسبت به واریز وجه اقدام کرده اند.

وی ادامه داد: تمام متقاضیان در مرحله نخست ثبت‌نام باید ۴۰۰ میلیون ریال به حساب واریز کنند تا مراحل ساخت و ساز مسکن ملی در استان آغاز شود.

مدیرکل راه ‌و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ۴۰ هزار و ۱۲۰ متقاضی مسکن ملی در این استان وجود داشت که افراد تایید شده بعد از دریافت پیامک از سامانه اقدام ملی مسکن تا امروز دوشنبه وقت دارند تا با مراجعه به بخش «پیگیری» در سایت https://tem.mrud.ir نسبت به ارائه و تکمیل مدارک مورد نیاز اقدام کنند.

حمزه‌لو ادامه داد: تمدید مهلت زمان تکمیل مدارک هنوز انجام نگرفته و در صورت لزوم این امر اطلاع‌رسانی خواهد شد تا متقاضیان نسبت به این امر اقدام کنند.

 وی اظهار داشت: هم‌اینک ٣٢ درصد تعهدات طرح اقدام ملی مسکن در این استان در بحث تامین زمین محقق شده است و عملیات اجرایی ۶ هزار و ۵٧٣ واحد مسکن ملی نیز آغاز شده و در حال انجام است.

وی اظهار داشت: در زمان حاضر اراضی موردنیاز برای احداث مسکن ملی در آذربایجان‌غربی برای ١٢ هزار و ۴٣۶ واحد مسکن تامین شده است.

استفاده نکردن از تسهیلات مسکن در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، متاهل بودن، سکونت بیش از پنج ساله در محل مورد تقاضا از جمله مهمترین ملزومات ثبت‌نام در این طرح به شمار می‌رود.

طرح "اقدام ملی تولید وعرضه مسکن" به منظور احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شد که از این تعداد سهم آذربایجان‌غربی نزدیک به ٢١ هزار واحد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها