محدودیت های کرونایی بیشتری در کرج اعمال می شود

کرج - ایرنا - معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج گفت که در صورت ادامه بی توجهی ها به پروتکل های بهداشتی محدودیت های کرونایی بیشتری در این شهرستان اعمال می شود.

  غفور قاسم پور یکشنبه شب در نشست کارگروه سلامت کرج افزود: گزارش های دانشگاه علوم پزشکی استان البرز  حاکی افزایش روزانه پیک ابتلا است.

وی با اظهار نگرانی از تازه ترین آمارهای مراکز بهداشتی و درمانی ادامه داد: به نظر می رسد در موج سوم کرونا بار دیگر مجبور به اعمال محدودیت های کرونایی شویم. 

قاسم پور همچنین با اشاره به جمعیت قابل توجه دانشجویان و دانش آموزان در کرج، پیرامون  نحوه فعالیت مدارس و دانشگاه ها نیز گفت: آموزش تعطیل بردار نیست اما مادامی که سلامت نباشد آموزش معنایی ندارد و این دو لازم و ملزوم هم هستند.

وی تاکید کرد: بنابراین فرایند آموزش و تحصیل در این شرایط باید با محوریت آموزش در مجازی تداوم یابد.

معاون استاندار البرز با اشاره به اهمیت پیشگیری از ابتلا کارکنان در دستگاه های اجرایی از مدیران خواست تا رابطان سلامت خود را به دانشگاه علوم پزشکی معرفی کنند و آموزش های لازم در رابطه با بهداشت و سلامت در دستگاه های اداری شهرستان با هدف کاهش ضریب بیماری در بین کارمندان صورت گیرد. 

قاسم پور تاکید کرد: ستادهای فرعی مقابله با بیماری کرونا در ادارات شهرستانی بفوریت تشکیل و وضعیت موجود را رصد و پایش و کنترل های لازم را نیز اعمال کنند.

فرماندار کرج همچنین از شهرداران  و دهیاران نیز خواست تا ضدعفونی مراکز خدماتی و ناوگان حمل و نقل عمومی را دوباره از سربگیرند و با اهتمام جدی در این زمینه وارد عمل شوند.

  قاسم پور گفت: نظارت بر رعایت دستور العمل های بهداشتی شامل فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در صنوف و مشاغل خدماتی و جایگاه های عرضه سوخت، امری ضروری است که تشدید آن را در دستور کار دستگاه های متولی امر قرار خواهیم داد. 

وی ادامه داد: علاوه بر اجرای دستور العمل های بهداشتی نظارت بر توزیع اقلام بهداشتی نظیر  ماسک و ضدعفونی کننده ها نیز شدت خواهد گرفت.

معاون استاندار البرز  همچنین از شهرداران و صاحبان بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر نیز خواست تا چراغ هشدار تلویزیون های شهری را هم که روزانه در کانون توجه و ترددها است با درنگ بر رعایت بهداشت و سلامت به روی مردم روشن کنند.

قاسم پور در ادامه آگاهی بخشی به مردم را نیز امری مهم قلمداد کرد و افزود: رسانه های استانی هم اطلاع رسانی های لازم را در این رابطه ادامه دهد.

فرماندار کرج از آمادگی دو نقاهتگاه سپاه پاسداران برای در اختیار قرار دادن امکانات لازم در صورت نیاز به دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و تاکید کرد: مردم از هر گونه تجمعی خودداری کنند.

وی افزود: داروخانه ها، مراکز پیشخوان دولت و سایر اماکن خدماتی در معرض انتشار این بیماری است بنابراین با مراقبت ویژه باید در این امکان حضور پیدا کرد.

تاکنون بیش از ۱۶ هزار نفر براثر بیماری ویروسی کرونا در بیمارستان های البرز بستری شده و تعداد جانباختگان به یک هزار و ۶۳ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =