فرمان تخلیه اجباری مناطقی از کالیفرنیا صادر شد

تهران- ایرنا- با گسترش آتش سوزی‌های فصلی و عدم مهار آن توسط آتش نشانان در آمریکا، در چندین منطقه ایالت کالیفرنیا فرمان تخلیه اجباری ساکنان صادر شد.

به گزارش صبح دوشنبه ایرنا از خبرگزاری آسوشیتدپرس، فرمان تخلیه اجباری ساکنان شهر سیلور و مینرال کینگ در مرکز کالیفرنیا صادر شده است.

تخلیه این مناطق در حالی صورت می‌گیرد که دستور تخلیه بخش‌های از جنوب لس آنجلس نیز از پنجشنبه گذشته صادر شده است.

طبق گزارش مقامات آتش نشانی آمریکا، گسترش آتش سوزی‌های فصلی علاوه بر کالیفرنیا در ایالت‌های اورگان و واشنگتن نیز همچنان ادامه دارد و تا کنون تنها ۳۴ درصد این حریق مهار شده است.

به دنبال هشدارهای اعلام شده در این باره، پارک ملی یوسمیتی کالیفرنیا به دلیل خطر آتش سوزی و همچنین حدود ۱۲ پارک ایالتی به روی بازدیدکنندگان بسته شده است.

فرمانداران  هر سه ایالت (کالیفرنیا، اورگان و واشنگتن) بر این باورند که آتش سوزی‌ها نتیجه گرم شدن زمین است.

پروفسور "گرگ جونز" استاد و محقق اقلیم شناسی در دانشگاه مک مینویل می‌گوید: شرایط خشک و وزش بادهای فصلی شعله‌های آتش سوزی در اورگان را گسترش داده و هوای گرمتر می‌تواند احتمال چنین وقایعی را افزایش داده و به شدت آنها کمک کند.

با گسترش آتش سوزی در ایالت‌های غربی آمریکا از آتش نشانان سراسر این کشور برای مهار آتش درخواست کمک شده است.

به گزارش مرکز ملی آتش نشانی بین‌المللی، بر اثر یکصد آتش سوزی در  ۱۲ ایالت غربی آمریکا بیش از ۴.۳ میلیون هکتار سوخته است.

این حادثه در کالیفرنیا در سال جاری رکورد بی‌سابقه‌ای برجای گذاشته، بطوری که تاکنون حدود ۸۰۹ هزار هکتار از اراضی این ایالت در آتش سوخته؛ پهنه‌ای که به‌اندازه ۱۰ برابر شهر نیویورک گزارش شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =