عزم جهادی مقابله با کرونا الگوگیری از دفاع مقدس بود

ساری - ایرنا - استاندار مازندران از ارزش‌ها و آموزه‎های دفاع مقدس به عنوان الگوهایی ناب برای ایرانیان در مواجهه با بحران‌ها یاد و تاکید کرد : عزم جهادی مقابله با کرونا هم الگوگیری از هشت سال دفاع مقدس بوده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان در پیامی به مناسبت ۳۱ شهریور ، چهلمین سالگرد دفاع مقدس ، نوشت : ملت بزرگ ، مومن و انقلابی ایران اسلامی تا همیشه تاریخ میراث دار آموزه های گرانسنگی است که در دوران دفاع مقدس و در سایه سار والاترین مضامین معنوی حیات بشری چون ایثار، فداکاری و جانفشانی در مسیر صیانت از کیان دین و خاک میهن اسلامی به ارمغان گذاشته شد.

وی با تاکیدبر این که ۴۰ سال از حماسه پرشکوه و بی‌ مانند دلاوری‌ها و جانفشانی های فرزندان سلحشور و غیور ایران اسلامی در آن دوران جانبازی و ایثار می گذرد ، افزود : دوران دفاع مقدس، عالی ترین تعبیر در قاموس ایستادگی ملت قهرمان ایران و یکی از مهم ترین و عظیم ترین مقاطع تاریخ مقاومت ایرانیان مسلمان و سرافراز است که با همدلی، اتحاد و ایستادگی خود، حصارهای تنگ زمان را شکستند و با تقدیم رادمردان پاک دل خویش، اهریمن پلید را از خاک پاک وطن بیرون راندند.

نماینده عالی دولت در مازندران تاکید کرد : در چهلمین سال از تاریخ این حماسه ماندگار که لحظه لحظه اش با غیرت، عزت، ایثار و فداکاری و جانبازی گره خورده است، بر ماست که در جهت بازشناسی، تشریح و تبیین ابعاد عمیق این میراث پربها و گرانسنگ، نهایت اهتمام و تلاش خود را بکار بندیم و جوانان و آیندگان را از سرچشمه فیاض و همیشه اسوه یِ فرهنگ ایثار و شهادت بنوشانیم. 

وی افزود : مجموعه ارزش ها و آموزه هایی که با تاسی از فرهنگ عاشورا و قیام آقااباعبدالله الحسین (ع) در دوران دفاع مقدس تجلی یافت و تحت عنوان فرهنگ ایثار و شهادت در جای جای زندگی ملت ایران اسلامی جاری و ساری شد در برخی بحران ها و صحنه های خطیر، به عنوان الگویی ناب برای ملت ما در مواجهه با این بحران ها جلوه کرد که آخرین و باشکوه ترین تجلی آن را در مقابله با بحران کرونا شاهد بودیم که چگونه همه اقشار مردم، دستگاه ها و نهادهای دولتی، غیردولتی، سپاه، بسیج و گروه های جهادی و ... عزم جهادی خود را با الگو پذیری از دوران دفاع مقدس به نمایش گذاشتند.

استاندار مازندران نوشت : مردم غیور استان مازندران در طول هشت سال جنگ تحمیلی با پیروی از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و در قالب لشکر ۲۵ کربلا، دفاع از کیان دین و تمامیت ارضی کشور را وظیفه خطیر خود دانسته و جانبازان و شهدای گرانقدری را به نظام اسلامی تقدیم نمودند و همچنان نیز با تاسی از آموزه های دوران دفاع مقدس و پیروی از منویات مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) برای خنثی کردن توطئه های دشمنان در سنگر مقدم ایثار و پایداری ایستاده اند.

حسین زادگان در بخش پایانی پیامش افزود : اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام شهیدان، شهیدان والامقام دوران دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم آل الله ( ع) بویژه یاد و خاطره فرمانده سلحشور خط مقدم مقاومت، سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که ۴۰ سال پوتین مجاهدت بر پای داشت و تا لحظه شهادت بر ایمان و اعتقاد خود استوار ایستاد، هفته دفاع مقدس را به مردم ولایتمدار مازندران تبریک می گویم و از آستان خداوند سبحان، استمرار مسیر پرافتخار شهدا و ایثارگران را در صیانت از آرمان های انقلاب اسلامی و تقویت عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی برای همگان خواستارم.

۳۱ شهریور ۱۳۵۹ سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده و امسال چهلمین سالگرد این دفاع منجر به پیروزی است.

استان مازندران از بدو پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید، ۳۲ هزار جانباز و مجروح و ۲هزار و ۸۰۰ آزاده سرافراز تقدیم نظام اسلامی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =