تامین آب شرب پایدار اولویت دولت است

اردبیل-ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: تامین آب پایدار برای مردم بویژه روستاییان از اولویت‌های کاری وزارت نیرو در این استان می‌باشد.

به گزارش ایرنا، بهروز ندایی روز یکشنبه در مراسم افتتاح طرح‌های آبرسانی به ۴۵ روستای استان اردبیل افزود: وزارت نیرو برای تامین آب پایدار در استان تلاش باارزشی را شروع کرده و بخش قابل توجهی از آن به نتیجه رسیده و مردم در این مراکز جمعیتی از این نعمت بهره‌مند شده‌اند.

وی همچنین تولید بیش از ۲ برابر میزان مصرف برق استان را از فعالیت‌های چشمگیر وزارت نیرو در استان اردبیل عنوان کرد و گفت: تلاش می‌شود تا ظرفیت تولید برق به سه برابر میزان مصرف استان ارتقا یابد.

ندایی با بیان اینکه پروژه‌های متعددی در بخش آب در سفر سال گذشته ریاست‌جمهوری و وزیر نیرو به استان اردبیل به بهره‌برداری رسید، افزود: بهره‌برداری و آبگیری سه سد مهم در استان  از جمله این طرح‌ها بودند که با تلاش وزارت نیرو در سال‌های اخیر ببار نشستند.

عباس جنگی مرنی ، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل نیز گفت: با پیگیری جدی برای دریافت اعتبارات مالی احداث اغلب طرح‌ها و پروژه‌های آب در استان سرعت می‌گیرد و بخش قابل توجهی از آن نظیر سد بفراجرد، آبرسانی شرب به خلخال و تصفیه‌خانه آب شرب خلخال در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی انجام فعالیت‌های گسترده در پروژه‌های آبرسانی استان را یادآور شد و افزود: در این زمینه کارهای بسیار خوبی توسط شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در حال انجام است که از جمله آن طرح آبرسانی به شهرهای نمین، عنبران، خلخال، اردبیل و مشگین‌شهر است.

هشت پروژه آبرسانی به ۴۵ روستای استان اردبیل همزمان با آیین افتتاح آبرسانی به ۴۰۰ روستا در کشور از طریق ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =