مدیرکل: امکانات میراث فرهنگی کرمان در اختیار هنرمندان قرار می گیرد

کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: تمام بخش ها و امکانات فرهنگی در حوزه سازمانی میراث فرهنگی متعلق به جامعه هنری است و برای معرفی قابلیت های این استان در اختیار گروه های هنری قرار داده می‌شود.

به گزارش ایرنا ، فریدون فعالی شامگاه یکشنبه در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره فیلم کرمان افزود: یکی از شاخص ها برای رونق هر منطقه برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری است که با برگزاری جشنواره فیلم کرمان این موضوع به درستی در حال اتفاق افتادن است.

وی با بیان اینکه استان زیبای کرمان با همه ظرفیت های گردشگری،  مناسب معرفی نشده است تصریح کرد: شاید بازار گردشگری ما تحت تاثیر استان های دیگر قرار گرفته و آنها سهم ما را می برند و از هنرمندانی که می توانند ظرفیت های گردشگری را از دل هنر بیرون بیاورند دعوت به همکاری می کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان اظهار داشت: موسیقی نواحی سال گذشته اجرا شد و امسال جشنواره فیلم کرمان نخستین دوره خود را برگزار می کند که امید داریم استمرار پیدا کند و باید از این فرصت استفاده کنیم تا بتوانیم فضاهای گردشگری را معرفی کنیم

فعالی ادامه داد: شرایط باید فراهم شود تا از طرفیت های فرهنگی استان استفاده کنیم و لازم است تا معین ها و بنگاه های اقتصادی فضاهای فرهنگی را بازسازی و مرمت کنند.

وی با اشاره به بازسازی باغ موزه هرندی کرمان تاکید کرد: بسیاری از مردم کرمان به این باغ نیامده اند و باید شرایطی فراهم کنیم تا مردم در این فضا حضور پیدا کنند.

نخستین جشنواره فیلم کرمان با نمایش ۶۲ اثر تا دوم مهر ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =