خوزستان بار دیگر در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت

اهواز – ایرنا - سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه خوزستان را در ردیف استان‌های با وضعیت قرمزاز نظر کرونا اعلام کرد.

به گزارش ایرنا به گفته سیما سادات لاری استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی افزود: همچنین استان‌های فارس، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و گلستان در وضعیت هشدار کرونا قرار دارند.

لاری ادامه داد: همه گیری کرونا در ایران همچنان روند افزایشی دارد و اکثر استان‌ها در وضعیت قرمز هستند؛ درخواست جدی وزارت بهداشت از مردم این است که اصول بهداشتی و پروتکل‌های مصوب را با جدیت رعایت کنند تا شاهد کاهش روند ابتلا و بستری مبتلایان به کرونا در کشور باشیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دیروز شنبه در حاشیه نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه وضعیت خوزستان از لحاظ شیوع ویروس کرونا همچنان در مرحله هشدار است افزود: ۶ شهر خوزستان وضعیت قرمز کرونا دارند که در این ۶ شهر ۲ میلیون نفر از جمعیت استان ساکن هستند. 

 فرهاد ابول نژادیان افزود: از سوی ستاد مدیریت کرونای خوزستان تلاش بسیاری برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی که این روزها کمرنگ‌تر شده در دست انجام است و ضرورت دارد مردم اهتمام ویژه‌ای نسبت به رعایت بهداشت داشته‌ باشند تا شهرهای قرمز به روال عادی بازگردند و تعداد بیماران بستری کمتر شود.

خوزستان حدود نیمه مرداد ازوضعیت قرمز خارج و به حالت سفید درآمد و ۲ ماه پیش از آن در وضعیت قرمز قرار داشت.

متاسفانه به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، در هفته های اخیر دروضعیت هشدار قرار داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =