برگزیدگان مسابقات قرآن کریم خراسان رضوی معرفی شدند

مشهد- ایرنا- برگزیدگان مرحله استانی چهل و سومین دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم معرفی شدند.

رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی یکشنبه شب در آیین پایانی این دوره از مسابقات گفت: در این دوره از رقابتها ۱۲۳ نفر مرد و ۹۴ نفر زن از این استان از ۲۶ تا ۲۹ شهریورماه در رشته های حفظ ۵، ۱۰ و ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان و دعا خوانی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

حسین جعفری افزود: ۱۳ داور در بخش زنان و ۱۲ داور در بخش مردان به قضاوت در این مسابقات پرداختند.

وی اضافه کرد: محمدرضا جاهدی نیا، محمد لائینی و مسعود لعل اول در رشته حفظ کل قرآن کریم،امید حسینی نژاد، هادی اسفیدانی و حمید صفدری در رشته قرائت حائز رتبه های اول تا سوم شدند.

رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: ابوالفضل چمنی، محمد حسین باغدار کریم آبادی و اکبر رودکی در رشته اذان و سید حجت ترحمی، علی ابراهیمی و حمید حسینی در رشته ترتیل به ترتیب رتبه های اول تا سوم را از آن خود کردند.

جعفری افزود: در رشته حفظ پنج جزء محمد جواد موذن، علیرضا غفوری بیلندی و زکریا رادانی، در رشته حفظ ۱۰ جزء سید حمید رضا جاوید شفیعی، فضل احمد کریمی و حامد صدیق و در رشته حفظ ۲۰ جزء حسن حسین زاده، صالح اخترشناس و علی سبزه رتبه های برتر را کسب کردند.

وی اظهار داشت: در بخش بانوان نیز ریحانه هادی زاده، فهیمه فاضلی و نسرین جوانبخت دیزاوندی در رشته ترتیل معصومه صهبایی استاد، زینب ضیاء دوست و  فاطمه زهرا ندافی در رشته قرائت تحقیق و رویا فضائلی، فاطمه علی آبادی و سیده سمانه محروقی در رشته حفظ کل به ترتیب به رتبه های اول تا سوم دست یافتند.

رییس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: در رشته حفظ ۵ جزء  الهه سرافرازی، محدثه ذوالفقاری و زهره شاد، در رشته حفظ ۱۰جزء محبوبه گلی جفری، سیده سمانه اسکندری و مریم ساری، در رشته حفظ ۲۰ جزء علیه مهدوی نیا، نجمه ملک پورزاده و فاطمه دروگر به ترتیب رتبه های اول تا سوم را از آن خود کردند.

جعفری افزود: برخی از نفرات برگزیده به مرحله کشوری این دوره از مسابقات راه می یابند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =