رییس جمهوری الجزایر: هرگز بخشی از عادی‌سازان روابط با اسرائیل نخواهیم بود

تهران- ایرنا- رییس جمهوری الجزایر شامگاه یکشنبه گفت: هرگز توافق‌ عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با اسرائیل را تبریک نمی‌گوییم و بخشی از آن نیز نخواهیم بود.

به گزارش ایرنا از شبکه خبری "المیادین"  عبدالمجید تبون در این باره گفت: آرمان ملت فلسطین، یک موضوع مقدس است و این مسأله تنها با تشکیل دولت مستقل فلسطین به مرکزیت قدس شریف حل وفصل خواهد شد.

سخنان تبون را شاید بتوان دست رد الجزایر به سخنان مکرر مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا دانست که در روزهای اخیر همواره از کشورهای عربی و اسلامی عاجزانه خواسته است که روابط خود با رژیم نامشروع صهیونیستی را عادی کنند.
امارات ۲۳ مردادماه و بحرین ۲۱ شهریورماه با نظارت دولت آمریکا از عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی خبر دادند.
پس از آن مراسم امضای توافقنامه عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو با منامه از یک طرف و پیمان صلح رژیم صهیونیستی با امارات نیز سه‌شنبه هفته گذشته (۱۵ سپتامبر/ ۲۵ شهریور) در کاخ سفید و در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست‌ها آشکار و رسمی کردند.
بحرین و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده بودند که با روی کار آمدن ترامپ» در سال ۲۰۱۵ میلادی، این روند سرعت بیشتری به خود گرفت.
به دنبال آغاز روابط رسمی میان ابوظبی و منامه با تل‌آویو، تماس‌ها و دیدارهایی در روزهای اخیر میان دو طرف انجام شد که واکنش شدید مردم برخی کشورهای منطقه از جمله فلسطینی‌ها را به دنبال داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =