تخریب سه کوره زغال و رفع تصرف ۱۶ هکتار اراضی ملی در آستارا

آستارا - ایرنا - ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی آستارا سه باب کوره زغال را در مناطق جنگلی تخریب و ماموران مرزبانی این شهرستان از ۱۶ هکتار اراضی ملی رفع تصرف کردند.

نسرین غزنوی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: سه دهنه کوره غیرمجاز زغال امروز در ارتفاعات جنگلی بخش لوندویل تخریب شد و تلاش برای دستگیری سازندگان آن ادامه دارد.

وی ادامه داد: جنگل در تولید اکسیژن نقش مهمی دارد و متخلفان با ساخت کوره های زغال در نواحی جنگلی، علاوه بر از بین بردن درختان، به محیط زیست لطمه می زنند.

سرهنگ نوذر مرادی فرمانده هنگ مرزی آستارا هم اظهار کرد: چهار فرد متخلف در روستای کشفی بخش مرکزی اراضی ملی را تصرف کرده بودند و روز گذشته با پیگیری حقوقی و مشارکت ماموران منابع طبیعی، به آزادی زمین ها و دستگیری و معرفی متهمان به دادگاه اقدام شد.

وی ادامه داد: ماموران هنگ مرزی شهرستان آستارا طبق برنامه مدون با برقراری گشت های منظم از اراضی ملی مرزی صیانت می کنند و در برخورد قانونی با متخلفان، جدی هستند.

مرادی گفت: برخی روستاهای آستارا در حاشیه نوار مرزی هستند و مرزبانان، با هوشیاری کامل به صیانت از منابع طبیعی مناطق مرزی توجه دارند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۴۰ هزار هکتار اراضی ملی در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است و با جمهوری آذربایجان ۳۸ کیلومتر مرز خشکی و ۱۵ کیلومتر مرز آبی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha