هفته دفاع مقدس فرصتی برای نشر ارزش‌های انقلاب است

مشهد- ایرنا- جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان رضوی گفت: دفاع مقدس یادآور حماسه‌های بی‌بدیل فرزندان این مرز و بوم است و هفته دفاع مقدس فرصتی ارزشمند برای نشر، ترویج و تقویت اهداف و ارزش‌های دفاع مقدس است.

سردار ابراهیم قربان زاده روز یکشنبه در سفر به تایباد و در جلسه معارفه فرمانده جدید نیروی انتظامی این شهرستان افزود: در دوران جنگ تحمیلی، رژیم بعث عراق، جنگی ناخواسته را به کشور ما تحمیل کرد و از این ‌رو مردم غیرتمند ایران در دفاعی مقدس از استقلال، سرزمین و هویت دینی و ملی خود دفاع کردند.

وی با اشاره به حضور اقشار و افراد مختلف در عرصه دفاع از کشور در دوران جنگ تحمیلی ادامه داد: علاوه بر مردان غیور، مادران، همسران و خواهران بسیاری نیز در صف مقدم جبهه از اعتقادات و سرزمین خویش دفاع می‌کردند آنها در عرصه‌های پشتیبانی و امداد جبهه‌های جنگ و جهاد نقش خویش را در نهایت تعهد، ایثار و تلاش ایفا کردند و در این میدان سخت و طاقت‌فرسا نیز موفق و سربلند بودند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان رضوی گفت: در هفته دفاع مقدس باید جانفشانی و ایثارگری‌های عزیرانی که با لبیک به ندای رهبر و معمار کبیر انقلاب نگذاشتند قطعه‌ای از خاک عزیزمان جدا شود به خوبی برای نسل کنونی و آینده تببین و تشریح شود.

قربان زاده افزود: قدردانی و تجلیل از یادگاران هشت سال دفاع  مقدس رسالتی مهم است که باید همه دست اندرکاران دستگاه‌های اجرایی در این زمینه اهتمام ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: امنیت و اقتدار کشور و نظام مرهون تلاش و جانفشانی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است و باید در زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنان تلاش کنیم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان رضوی گفت: در دوران دفاع مقدس، ملت ایران اسلامی تمام الگوهایی که در صدر اسلام برای ایثار و شهادت ترسیم شده بود را مشاهده کرد که این مهم نیز ناشی از روحیه صفا، صمیمیت، قناعت و سادگی آن دوران بود.

قربان زاده افزود: باید ارزشهای والای فرهنگ عاشورایی که نقش به سزایی در پیروزی هشت سال دفاع مقدس داشت برای نسل آینده ساز به خصوص جوان تبیین شود.

در این مراسم سرهنگ امیر امیر احمدی به عنوان فرمانده جدید انتظامی شهرستان مرزی تایباد معرفی و از تلاشهای سرهنگ پاسدار علی‌اکبر قربانی در این سمت قدردانی شد.

مرکز شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha