نفر پنجم آزمون ریاضی کشور: تلاش فردی موثرتر از کلاس‌های کنکور است

یزد-ایرنا - یکی از دانش آموزان استان یزد که موفق شد در آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسه های آموزشی عالی سال ۱۳۹۹، کشور رتبه پنجم علوم ریاضی را کسب کند، رمز موفقیت خود را مطالعه دقیق مطالب درسی، پشتکار و جدیت ذکر کرد و آن را موثرتر از کلاس‌های متعددی که برای کنکور تبلیغ می کنند، دانست.

سروش شرافت بفروئی عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همیشه در مطالعه مطالب به کیفیت و درک بهتر درس بیش از کمیت آن توجه داشت و اعتقاد دارد، مطالب را باید به صورت عمقی فراگرفت. 

وی که سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ را در دبیرستان استعدادهای درخشان شهید صدوقی یزد تحصیل می کرد، یادآور شد: در کلاس های کنکور موسسه های آموزشی مختلف شرکت نکرده است، زیرا احساس می کرد خود فرد می تواند مطالب را بهتر یاد بگیرد.

به گفته شرافت، وی برای کسب آمادگی بیشتر تنها در آزمون های آزمایشی واحد آموزشی یادشده شرکت می کرد.

این جوان نخبه یزدی با مهم دانستن نقش پدر و مادر در ایجاد آرامش در فضای خانه، کاهش استرس ،پیگیری امور تحصیلی از  سوی خانواده و ارتباط آنها با مسوولان دبیرستان را مهم خواند و گفت: همچنین دبیران هم در هدایت تحصیلی دانش آموزشان خیلی تاثیرگذار هستند. 

شرافت میانگین ساعت مطالعه روزهای تعطیلی خود را هشت تا ۹ ساعت و بقیه روزها را به دلیل حضور در دبیرستان پنج تا ۶ ساعت ذکر کرد.

وی خطاب به کسانی که در جست وجوی راهیابی به دانشگاه و تحصیل در رشته مورد علاقه خود هستند، توصیه کرد که مطالعه کتاب های درسی را همیشه هدفمند و مستمر پیگیری کنند و در سال آخر دبیرستان بیشتر از  سال‌های گذشته  تلاش کنند.

وی که تصمیم دارد در رشته مهندسی رایانه دانشگاه  صنعتی شریف  تحصیل کند، در مورد تاثیر شیوع کرونا بر روند مطالعه خود  تصریح کرد: « اوایل اسفند ۹۸  شیوع ویروس تا حدود زیادی  در برنامه ریزی های درسی او تاثیر گذاشت ، اما تلاش کرد با توجه به هدفی که برای آینده داشت بر استرس غلبه کند.»

در آزمون سراسری سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ ، ۱۸ هزار و ۸۰۶ نفر از استان یزد  در چهار گروه آموزشی هنر، ریاضی و فیزیک؛ علوم  تجربی و زبان خارجه شرکت کردند.

این آزمون به مدت چهار روز از ۲۹ مرداد تا اول شهریور ماه جاری علاوه بر دانشگاه یزد به عنوان حوزه اصلی، در ۱۰ حوزه فرعی واقع در شهرهای یزد، اشکذر، میبد، اردکان، تفت، مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم برگزار شد.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ، ۷۰ هزار دانشجو دارد که در ۶۷ مرکز آموزش عالی و دانشگاه ها تحصیل می کنند، تعداد دانشجویان یزد پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ در تنها مرکز آموزش عالی بیش از ۱۰۰ نفر بود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =