هشت نظامی افغانستان در حمله انتحاری طالبان کشته شدند
عکس آرشیوی

تهران-ایرنا- در حمله انتحاری عصر یکشنبه طالبان به کاروان نظامیان افغانستان در شرق این کشور هشت نظامی افغان کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری "اریا نیوز" افغانستان، به گفته مسؤولان افغانستان این بمب‌گذاری در شهرستان "سیدآباد" در استان وردک رخ داده است.

وزارت دفاع افغانستان با تأیید کشته شدن نظامیان این کشور گفت که این حمله که در آن یک عامل انتحاری کامیونی حامل مواد منفجره در شهرستان "سید آباد" را منفجر کرد، اندکی پس از نیمه‌های روز در منطقه دوراهی جغاتو در این شهرستان رخ داده است.

طالبان مسؤولیت این انفجار انتحاری را برعهده گرفت.

این حملات درحالی رخ می‌دهد که جمعه شب دفتر مطبوعاتی فرماندهی پلیس استان غزنی افغانستان اعلام کرد که ۴۰ عضو طالبان در شهرستان «قره باغ» استان غزنی در درگیری با نیروهای ارتش کشته شدند.

همچنین صبح دیروز شنبه (۲۹ شهریورماه) نیز دفتر مطبوعاتی لشکر «۲۰۹ شاهین» در شمال افغانستان اعلام کرد که ۱۵ عضو گروه طالبان در اثر انفجار بمب دست‌ساز خود در شهر بلخ این کشور کشته شدند.

گزارش‌ها حاکی است، استان‌های پکتیا، پکتیکا، لوگر، میدان وردک، اورزگان، بدخشان، تخار و شماری دیگر از استان‌های این کشور شاهد نبرد بین گروه طالبان و نیروهای دولتی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =