چراغ خاموش در تونل نقل و انتقالات کرونازده؛ رئال ۱۱۰میلیون یورو به جیب زد

تهران- ایرنا- باشگاه رئال مادرید تا اینجای فصل نقل و انتقالات بدون احتساب درآمدزایی خود از آکادمی، ۱۱۰ میلیون یورو از قِبل فروش بازیکنان تیم اول خود به دست آورده است.

به گزارش ایرنا، کهکشانی‌ها همچنان در مسیر رسیدن به سه هدف خود در جریان پنجره نقل و انتقالات جاری حرکت می‌کنند؛ که این اهداف عبارتند از کاهش تعداد حقوق بگیران تیم اول، کاهش مجموع مبلغ دستمزد پرداختی به بازیکنان و افزایش بودجه باشگاه با فروش بازیکن.

این استراتژی در هفته جاری با فروش «سرخیو رگیلون» به تاتنهام شدت مضاعفی گرفت.

انتقال رگیلون به تاتنهام که وی را تا ژوئن ۲۰۲۵ در این تیم نگه می‌دارد، ۳۰ میلیون یورو بعلاوه ۵ میلیون افزونه به جیب رئال واریز خواهد کرد.

توافق صورت گرفته دو بند کلیدی را برای رئال در بر می‌گیرد: مادریدی‌ها گزینه خرید دوباره رگیلون را به مبلغ ۴۰ میلیون یورو تا سال ۲۰۲۲ در اختیار دارند و این در حالی است که در صورتی که پیشنهادات دیگری مطرح شود، رگیلون نیز این حق را دارد که تیم جدید خود را انتخاب کند.

انتقال اشرف حکیمی (۴۰ میلیون یورو بعلاوه پاداش) به اینترمیلان، رگیلون (۳۰میلیون)، خامس رودرگوئز (۲۵ میلیون) به اورتون و اسکار (۱۵ میلیون) به سویا در مجموع ۱۱۰ میلیون یورو برای رئال به همراه داشته است.

این درآمدزایی تاثیرات اقتصادی ناشی از بحران کرونا را بر این باشگاه تعدیل کرده است.

سایر منابع درآمدی را نیز می‌توان به این مبلغ افزود که از جمله آنها می توان به ۱۰ میلیون یورو دیگر به عنوان افزونه‌ها در قرارداد اینتر و تاتنهام برای اشرف و رگیلون اشاره کرد که مجموع درآمدها را به ۱۲۰ میلیون یورو می‌رساند.

علاوه بر این، قرارداد قرضی انتقال «گرت بیل» به تاتنهام تا ژوئن ۲۰۲۱ نیز، رئال را از پرداخت نیمی از دستمزد سنگین (۱۵ میلیون یورو) مرد ولزی خلاص کرده است.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha