۳۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۰
کد خبرنگار: 2854
کد خبر: 84047662
۳ نفر

برچسب‌ها

آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در قزوین رکورد زد

قزوین-ایرنا- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در استان قزوین با فوت ۱۱ بیمار در شبانه روز گذشته طی چهار ماه گذشته تاکنون رکورد زد.

به گزارش ایرنا، پیمان نامداری روز یکشنبه در ستاد مقابله با کرونا استان قزوین با اشاره به وضعیت کرونا در قزوین افزود: در هفته های اخیر بیش از ۳۰۰ نفر در استان قزوین به دلیل ابتلا به کرونا بستری شده اند که از این بین بیش از ۵۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.
وی با بیان اینکه وضعیت استان قزوین در سه هفته گذشته قرمز بوده است، افزود: با وجود این موضوع متاسفانه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی حداقل ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است و امروز شاهد عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط خیلی از اصناف، مراکز خرید، مطب ها وحمل و نقل و عمومی هستیم.

نامداری مطرح کرد: امروز اگر دست روی دست بگذاریم و برای مقابله با کرونا برنامه جامع و کاملی را تدوین و اجرایی نکنیم آمار ابتلا به کرونا در استان قزوین تا ۲ هفته دیگر به اوج خود خواهد رسید.

وی ادامه داد: روند ابتلا به کرونا در استان قزوین شیب صعودی دارد تا جایی که در هفته ای اخیر بین ۱۴۴ تا ۱۵۰ تست مثبت قطعی در استان قزوین داشتیم.

این مسوول گفت: روند صعودی که امروز شاهد آن هستیم حاصل عدم مدیریت صحیح دو هفته آخر مرداد و هفته اول شهریور بود که به دلیل تعطیلات با سیل عظیم مسافرت ها همراه شده بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین با بیان این نکته که تا پیش از تعطیلات میزان ابتلا و فوتی حاصل از کرونا در استان قزوین از میانگین کشوری پایین تر بود، عنوان کرد: در حال حاضر جامعه به سمت عادی سازی کرونا و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پیش می رود که می تواند آسیب بسیار جدی به سلامت جامعه وارد کند.

 وی در ادامه گفت: در حال حاضر میزان استفاده از ماسک در جامعه به ۵۴ درصد رسیده این در حالی است که پیش از این ۷۵ درصد از عموم مردم از ماسک برای پیشگیری از ابتلا به کرونا استفاده می کردند و در بین اصناف نیز استفاده از ماسک از ۸۰درصد به ۶۳ درصد کاهش پیدا کرده که همین کاهش استقبال و استفاده از ماسک می تواند زنگ خطری برای افزایش شیوع کرونا در استان قزوین باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =