واکنش چین به ادعای آمریکا در بازگشت تحریم های ایران،باید به این تمسخر پایان دهیم

پکن- ایرنا- دفتر نمایندگی چین در سازمان های بین المللی مستقر در وین در واکنش به ادعای آمریکا در مورد بازگشت تحریم های ایران تاکید کرد: وقت آن است که به این تمسخر خودآرایی شده پایان دهیم.

به گزارش ایرنا، دفتر نمایندگی چین در وین روز یکشنبه در این توئیت تاکید کرده است: تحریم های شورای امنیت علیه ایران همچنان برداشته شده است.

 در ادامه این توییت با اشاره به اینکه موضع کلیه طرف های باقیمانده در برجام مشخص است، آمده است: ایالات متحده دیگر یک عضو برجام نیست و ادعای آن برای راه اندازی مکانیسم ماشه فاقد اعتبار است.  

در پایان این توییت خاطرنشان شده است: ما متعهد به حفظ برجام هستیم.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا بامداد یکشنبه به وقت تهران با صدور بیانیه‌ای و به رغم مخالفت جهانی، در اقدامی یکجانبه مدعی شد که تمام تحریم‌های سازمان ملل از جمله تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران از سر گرفته شده است.

وزیر امور خارجه آمریکا درحالی مدعی از سرگیری تحریم‌ها از جمله تحریم های تسلیحاتی علیه ایران شده است که چندی پیش شورای امنیت سازمان ملل با رد پیش‌نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران، مخالفت صریح خود را با آن اعلام کرد و بجز آمریکا، تنها کشور دومنیکن به آن رای مثبت داد.

همه اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به جز دومینیکن، به همراه ریاست این شورا اعلام کرده‌اند که آمریکا به دلیل خروج از برجام در جایگاهی نیست که بتواند مکانیسم ماشه را فعال کند و شورای امنیت هیچ اقدامی در این خصوص نخواهد کرد.

سه کشور اروپایی روز جمعه نیز در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل مخالفت خود را با بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران اعلام و تاکید کردند که آمریکا به دلیل خروج از برجام نمی‌تواند مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =