خیز بلند پاکستانی‌ها در محکومیت و برائت از خیانتکاران به فلسطین

اسلام‌آباد - ایرنا - رهبران سیاسی و مذهبی پاکستان با محکومیت عادی‌سازی روابط امارات و بحرین با رژیم اشغالگر قدس تصمیم گرفتند تا پویش مردمی با عنوان «انزجار از رژیم صهیونیستی و برائت از خیانتکاران به فلسطین» را در شهرهای مختلف پاکستان راه‌اندازی کنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، شخصیت‌های سیاسی، مذهبی و فعالان مدنی پاکستان در شهر «کراچی» در جنوب این کشور در قالب یک نشست خبری مشترک توسط بنیاد حمایت از فلسطین (PLF) اعلام کردند که برای ابراز انزجار از اقدام خیانت بار رژیم‌های سازشکار عربی با رژیم غاصب اسرائیل و آگاهی جامعه پاکستان از اهداف شوم قدرت‌های غربی برای محو ساختن مسئله فلسطین، پویشی سراسری برائت از سازشگران و صهیونیست‌ها در شهرهای کوچک و بزرگ پاکستان راه‌اندازی می‌شود.

«صابر ابو مریم» دبیرکل بنیاد حمایت از فلسطین پاکستان گفت که شبکه‌های اجتماعی این کشور تا روزهای آینده اقدام به روشنگری در بحث سازش رژیم‌های عربی منطقه با صهیونیست‌ها می‌کنند تا به جبهه‌ای در مقابل طرح‌های خارجی که در صدد انحراف افکار عمومی جهان از جمله اذهان جامعه پاکستان از پیامدهای عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها است، تبدیل شود.

وی با ابراز تاسف از خیانت برخی از حاکمان به اصطلاح مسلمان کشورهای عربی برای نادیده گرفتن آرمان فلسطین و تسلیم شدن در برابر صهیونیست‌ها، افزود: آنان علاوه بر فلسطین باعث یاس سایر ملت‌های مظلوم مسلمان از جمله مردم کشمیر شده‌اند.

رهبران سیاسی از احزاب مسلم لیگ نواز شریف، حزب مردم، جماعت اسلامی، جمعیت علمای پاکستان و حزب مجلس وحدت مسلمین نیز در بیانیه‌ای مشترک، عادی‌سازی روابط امارات متحده عربی و پادشاهی بحرین با رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کردند.

آنان تاکید کردند: مردم پاکستان همگام با سایر ملت‌های عدالت خواه در منطقه و جهان در برابر خیانت اعراب به فلسطین ساکت نمانده و در باره طرح شیطانی و همدستی آنان با ترامپ و اسرائیل روشنگری خواهند کرد.

شخصیت‌های پاکستانی تاکید کردند: رژیم جعلی اسرائیل تهدید بالقوه علیه منطقه و صلح و امنیت جهانی است و اشغالگران ضمن افزایش توسعه طلبی‌های خود در سرزمین‌های فلسطینی درصدد تجاوز و اشغال خاک سوریه و لبنان هستند.

آنان گفتند: تا روزهای آینده شهرهای پاکستان شاهد برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌ها علیه سازش با صهیونیست‌ها خواهد بود و همزمان پویش‌های مردمی در شبکه‌های اجتماعی و به صورت برگزاری گردهمایی‌ها در حمایت از مردم فلسطین و اعلام برائت از خیانتکاران به فلسطین و جهان اسلام نیز راه‌اندازی می‌شود.

نخست وزیر پاکستان هفته گذشته در واکنش به عادی‌سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی پس از امارات، گفت: هرگونه به رسمیت شناختن اسرائیل با مخالفت شدید مردم فلسطین مواجه می‌شود و ما نیز نمی‌توانیم مغایر با آرمان‌های ملت مظلوم این کشور تصمیم بگیریم و به حمایت خود از حل عادلانه موضوع فلسطین ادامه خواهیم داد.

رسانه‌های پاکستان با انعکاس خشم و اعتراض افکار عمومی این کشور به اخبار منتشر شده چند روز اخیر در باره خیانت برخی اعراب منطقه به آرمان‌های فلسطین، آن را نتیجه مناسبات پنهانی آنان با رژیم اشغالگر قدس می‌دانند که اکنون دامن بحرین را گرفته است تا تن به صلح با رژیم صهیونیستی دهند.

به تعبیر ناظران سیاسی در پاکستان، داستان عادی‌سازی روابط توسط امارات متحده و پادشاهی بحرین با رژیم صهیونیستی چیزی جز کسب منافع انتخاباتی از سوی دونالد ترامپ نیست و تبعات آن به کام آمریکا و به ضرر منطقه به ویژه جهان اسلام خواهد بود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =