۱۲ پروژه آبرسانی روستایی خراسان شمالی افتتاح شد

بجنورد-ایرنا- مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: همزمان با سراسر کشور، ۱۲ پروژه آبرسانی به روستاهای استان به صورت ویدئوکنفرانس امروز-یکشنبه- با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

مهندس غلامحسین ساقی در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پروژه های آبرسانی در ۱۸ روستای استان با ۱۵۰ میلیارد و ۶۲۵ میلیون ریال اعتبار افتتاح شد.

وی افزود: آبرسانی به روستاهای شناقی علیا و علی محمد از مجتمع زیدر-سرانی در شیروان، آبرسانی به روستای توی در اسفراین، آبرسانی به مجتمع دهنه شیرین و مقصودآباد در اسفراین، آبرسانی به روستای خرق در فاروج از جمله پروژه هایی است که امروز افتتاح شد.

ساقی خاطرنشان کرد: آبرسانی به روستاهای توتلی علیا، توتلی سفلا، قاولقا از مجتمع پرسه سو در شهرستان مرزی رازوجرگلان و آبرسانی به روستاهای مهمانک و قاضی از مجتمع امل رضا(ع) شهرستان مانه و سملقان از دیگر پروژه هایی است که امروز افتتاح شد و اهالی از مزایای آن بهره مند شدند.

وی گفت: اجرای شبکه توزیع در روستای آذرسا و اصلاح شبکه توزیع روستای محمدعلی پهلوان در شهرستان بجنورد از دستاورد های این شرکت در ارائه خدمات مطلوب به مردم است.

ساقی خاطرنشان کرد: با اتصال شبکه آبرسانی روستای ینگه قلعه به شبکه شهرک فرهنگیان بجنورد و با اتصال شبکه آبرسانی باغچق به مخزن گلستان شهر، اهالی این روستاها از مزایای آن بهره مند شدند.

وی افزود: برای اجرای این پروژه ها، ۱۰۵ میلیارد و ۸۷۵ میلیون ریال اعتبار ملی، ۴۴ میلیارد و ۷۵۰میلیون ریال اعتبار استانی و ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار از سایر منابع هزینه شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: با بهره برداری از این پروژه حدود ۳۰ هزار نفر از روستاییان برخوردار شدند.

شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی ۱۲۱ هزار مشترک آب در روستاها دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =