۳۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۰
کد خبرنگار: 2160
کد خبر: 84047583
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار به ویلاسازی در پارک ملی گلستان

گرگان - ایرنا - رییس کل دادگستری گلستان در دستور ویژه‌ به دادستان گالیکش خواستار بررسی ساخت شهرک ویلایی "افرا" و ساخت و سازهای مربوط به این شهرک در کنار پارک ملی گلستان شد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال گلستان اظهار داشت: ایجاد شهرک ویلایی در حاشیه پارک ملی گلستان که به عنوان ذخیره‌گاه زیست کره در یونسکو ثبت شده پذیرفتنی نیست و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام محیط زیست استان بخشی از زمین‌های این شهرک ویلایی ۳۷ هزار مترمربعی در محدوده پارک ملی گلستان قرار دارد.

وی اظهار کرد: دادستان گالیکش ماموریت دارد با همکاری محیط زیست، اداره منابع طبیعی، امور آب و بنیاد مسکن، مساحت این شهرک و میزانی که در محدوده منابع طبیعی و محیط زیست و حریم رودخانه قرار دارند را مشخص کند.

رییس کل دادگستری گلستان گفت: همچنین دادستانی موظف است نحوه الحاق زمین‌های این شهرک به بافت روستای تنگراه و ساخت و سازهای این منطقه را بررسی و برای متخلفان پرونده تشکیل دهد.

هاشمیان در ادامه جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان به موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرهای استان هم اشاره کرد و از شهرداران خواست به جای جریمه متخلفان در کمیسیون ماده ۱۰۰، جلوی تخلف را بگیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =