امام جمعه گناوه: دفن اموات روزهای پنجشنبه و جمعه در این شهرستان ممنوع شود

گناوه – ایرنا – امام جمعه گناوه گفت: بمنظور پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا در این شهرستان، دفن اموات در روزهای پنجشنبه و جمعه در آرامستان‌ها ممنوع شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود: باتوجه به اینکه در دفن اموات هیچگونه پروتکل‌های بهداشتی در شرایط قرمز کرونایی  رعایت نمی‌شود، مصوبه‌ای برای ممنوعیت تشییع و خاکسپاری مردگان اتخاذ شود.

وی اظهارداشت: در صورت تداوم دفن اموات در روزهای پنجشنبه و جمعه وضعیت کرونایی این شهرستان بدتر خواهد شد.

رکنی حسینی گفت: در تشییع و دفن هر یگ از فوت شدگان در آرامستان جمعیت ۳۰۰ نفری بدون رعایت موازین بهداشتی تجمع می‌کنند که این روند باعث خواهد شد تا همه‌گیری کرونا بیشتر شود.

امام جمعه گناوه افزود: باید به پیمانکار آرامستان و بستگان اموات اعلام شود در ۲ روز آخر هفته  تشییع و تدفین صورت نگیرند.

وی ادامه داد: پیمانکار آرامستان هزینه دو روز پنجشنبه و جمعه را از صاحبان عزا نگیرد و از آنان تعهد بگیرد بیش از ۲۰ نفر برای تدفین حضور پیدا نکند.

امام جمعه گناوه با گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا برنامه‌های هفته دفاع مقدس باشکوه و بیشتر در فضای مجازی برگزار شود.

وی بیان کرد: در طول هفته دفاع مقدس علاوه براینکه از ظرفیت فضای مجازی استفاده لازم برده شود، فضای شهر با تبلیغات گسترده، تغییر کند.

رکنی حسینی افزود: چهلمین سال پاسداشت دفاع مقدس که تقارن با گام دوم انقلاب دارد، یک واقعه  صرف تاریخی نیست بلکه فرهنگی ارزشمند است که باید همیشه جاری و ساری شود.

وی ادامه داد: از برکات دفاع مقدس به عنوان الگویی برای آینده انقلاب بویژه در گام دوم انقلاب که مبتنی بر تمدن نوین اسلامی است، بهره کافی برده شود.

امام جمعه گناوه گفت: ملت غیور ایران در ۸ سال جنگ با تاسی از فرهنگ عاشورا و استقامت، پایمردی و جانفشانی، دشمنان تا دندان مسلح را شکست دادند و حماسه آفرینی کردند که تا همیشه ماندگار خواهد ماند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =