فرمانده سپاه روح الله: دفاع مقدس مصداقی از فرهنگ عاشورا است

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: ارزش‌های دفاع مقدس نمادی از فرهنگ عاشورا است که در واقع رزمندگان اسلام در طول ۸ سال دفاع مقدس راه عاشورا را طی کردند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد و خاطر امام(ره) و شهدای دفاع مقدس افزود : امروز در چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس این فرهنگ ارشمند به اوج تعالی و شکوفایی خود رسیده است و می توان گفت در چهلمین سالگرد دفاع مقدس زمان صدور این فرهنگ به دنیای اسلام و جهان فرا رسیده و باید از همه ابزارها و توان لازم برای تحقق این مهم استفاده کرد.

وی اظهار داشت: چهلمین سالگرد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در حقیقت طلیعه‌ای است برای ورود به مرحله جدیدی از شکوفایی دستاوردهای دفاع مقدس در گام دوم و باید به کارگیری این فرهنگ بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

فرمانده  سپاه روح الله استان مرکزی گفت: چهلمین سالگرد دفاع مقدس را در حالی شروع می‌کنیم که شاهد بیانات نورانی و گوهر بار فرمانده معظم کل قوا خواهیم بود و قطعا بیانات ایشان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ریل گذاری آینده در نظام اسلامی را مشخص خواهد کرد.

سردار کریمی افزود: روز تاریخی ۳۱ شهریور ماه سال ۹۹ به همان اندازه اهمیت دارد که روز ۲۲ بهمن سال ۹۷ اهمیت داشت چراکه اگر در روز ۲۲ بهمن سال ۹۷ وارد گام دوم انقلاب شدیم در روز ۳۱ شهریور ماه سال ۹۹ وارد گام دوم دفاع مقدس خواهیم شد که وجه مشترک این دو ادامه باقدرت همراه با جدیت و به کارگیری همه ظرفیت ها و توان داخلی است.

وی اظهار داشت: فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از بخش کوچکی از حماسه عظیم حسینی است و در طول چهل سال اول انقلاب به وضوح دیدیم هرکجا که فرهنگ دفاع مقدس را الگو و روش خود قرار دادیم به دستاوردهای بسیاری رسیدیم و این الگوپذیری باید در گام دوم دفاع مقدس بیش از گذشته مورد توجه باشد.

وی بیان داشت: به کارگیری فرهنگ دفاع مقدس در طول این سال‌ها معادلات و برنامه‌ریزی های دشمنان قسم خورده را دچار استیصال و نابودی کرده و اگر امروز دشمنان همه تمرکز خود را برای ضربه زدن به کار گرفته اند تنها راه عبور از این گذر، به کارگیری فرهنگ دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: همانگونه که امام و مقام معظم رهبری بارها حیات اسلام را وابسته به زنده نگه داشتن عاشورا و قیام امام حسین(ع) دانستند امروز نیز حیات انقلاب اسلامی در گرو زنده نگه داشتن یاد و خاطر امام، شهدا و فرهنگ دفاع مقدس است.

سردار کریمی افزود: امروز چهلمین سالگرد دفاع مقدس را در شرایطی سپری می‌کنیم که سردار پر افتخار اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی در بین ما نیست اما راه و مکتب ایشان در وجود فرزندان حضرت روح الله همواره زنده است و قطعا در گام دوم انقلاب اسلامی فرزندان ایران اسلامی راه مالک اشتر، مقام معظم رهبری را پرقدرت تر از گذشته ادامه خواهند داد.

وی اظهار داشت: بیانات مقام معظم رهبری در روز ۳۱ شهریور ماه در دیدار ویدئو کنفرانس با امت حزب الله و رزمندگان اسلام از اهمیت بسیاری برخوردار است و امیدواریم همه اقشار و آحاد مردم با نصب العین قرار دادن این بیانات ارزشمند، در جهت تحقق منویات ایشان گام بردارند.

 استان مرکزی در دوران دفاع مقدس ۶ هزار و ۲۰۰شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =