شهردار مشهد: فضای سبز پادگان ارتش در مشهد شهرباغ خواهد شد

مشهد- ایرنا- شهردار مشهد گفت: پس از تحویل پادگان ارتش به شهرداری مشهد، فضای سبز واقع در پادگان را تبدیل به "شهرباغ" خواهیم کرد.

محمد رضا کلائی روز یکشنبه در جلسه بررسی پروژه‌های بزرگ مقیاس منطقه هشت شهر مشهد افزود: فضای سبز پادگان ارتش در مشهد مساحتی حدود ۳۰ هکتار است که دارای درختان ارزشمندی است که می تواند به شکل باغ برای استفاده در اختیار مردم قرارداده شود.
وی ادامه داد: پروژه دیگری  که در محدوده پادگان ارتش در اولویت قرار دارد ایجاد موزه مشهد در این محل است چرا که در بخشی از پادگان ارتش سه سوله قدیمی به مساحت سه هکتار وجود دارد که یکی از آنها متعلق به دوره قاجار است و برای این کار در نظر گرفته شده است.
شهردار مشهد گفت: در کنار این سوله‌ها تونلی وجود دارد که به باشگاه افسران و خیابان ارگ منتهی می‌شود که این مجموعه می تواند به عنوان گذر تاریخی و موزه مشهد مورد استفاده قرار گیرد.                                                                                                                                                          
کلایی افزود: احیا و ساماندهی محله تاریخی سرشور از دیگر پروژه‌های این منطقه است که در کنار دقت بر سرعت کار تاکید می‌شود.
وی در خصوص باغ موزه دفاع مقدس نیز گفت: در پروژه باغ موزه دفاع مقدس به فضاهای عمومی به ویژه پارکینگ هم نیاز داریم که این موضوع نیز باید در دستور کار قرارگیرد.

شهردار مشهد گفت: یکی از پروژه‌های در حال اجرا در منطقه هشت، احداث پارک جنگلی ۲۸ هکتاری در اراضی آبشار است.
کلایی افزود: این پارک در ضلع جنوبی بلوار ارتش جانمایی شده ‌است و به صورت فضای سبز کوهستانی و جنگلی برای استفاده مردم احداث می‌شود.
وی ادامه داد: پیوست زیست محیطی این پروژه باید هرچه سریع تر تهیه و مطالعات آن انجام شود و زمان بندی اجرای این پروژه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید هرچه سریعتر به جمع بندی نهایی در این خصوص برسیم.
منطقه هشت شهرداری مشهد، وسعتی معادل هزار و ۹۶۱ هکتار دارد. این منطقه در راستای اجرای سیاست طرح ناحیه محوری و تکریم ارباب رجوع و شهروندان، به ۲ ناحیه تقسیم شده است.
این منطقه از شمال به میدان شهدا، خیابان آیت‌الله شیرازی، خیابان آزادی، خیابان شهید اندرزگو، میدان بیت‌المقدس، از شرق به میدان بیت‌المقدس، خیابان امام رضا(ع)، میدان بسیج، پایانه مسافربری، از جنوب به بزرگراه شهید کلانتری، کمربندی ۷۵ متری جنوبی شهر مشهد ، میدان جمهوری اسلامی و از غرب به میدان جمهوری اسلامی، خیابان دکتر شریعتی، میدان دکتر شریعتی، خیابان دانشگاه و میدان شهدا محدود می‌شود و محلات کوهسنگی، امام خمینی(ره)، بهشتی، خرمشهر، امام رضا(ع)، سراب، جنت، ده دی، سلام، آیت‌الله خامنه‌ای و دانش را در برگرفته است.
عمده کاربری‌های این منطقه مسکونی، تجاری، اقامتی، اداری و نظامی- انتظامی است و مساحت معابر آن ۲۴۳ هکتار است که حدود یک چهارم منطقه را دربرگرفته است. سرانه فضای سبز برای هر نفر در این منطقه حدود ۱۲.۳مترمربع برآورد شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =