۳۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84047517
۰ نفر

برچسب‌ها

دانش آموز البرزی حائز رتبه تک رقمی کنکور سراسری شد

کرج –ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: مریم اکبری سریزدی از این استان درکنکور سرا سری ۹۹ حائز رتبه سوم در رشته علوم انسانی شد.

سالار قاسمی روزیکشنبه درگفت و گو با ایرنا اظهارداشت: براساس اعلام سازمان سنجش، مریم اکبری سریزدی دانش آموز دبیرستان استعدادهای درخشان آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج رتبه تک رقمی کنکور سراسری را به خود اختصاص داد.
وی با بیان اینکه تربیت استعدادهای درخشان همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است، خاطرنشان کرد: دانش آموزان البرز دارای استعدادهای ویژه ای  از جمله در رشته های مختلف علمی، فرهنگی، پژوهشی، هنری ، ورزشی و ادبی هستند.
وی با اشاره به اینکه کنکوری سال ۹۹ به دلیل تداوم شیوع کرونا  دوران سختی را گذراندند، خاطرنشان کرد: اما دانش آموزان با توکل به خدا ، اعتماد به نفس ، پشتکار و رعایت پروتکل های بهداشتی توانستند با سلامت این دوران طاقت فرسا را سپری کنند.

قاسمی تصریح کرد: دانش آموزان همواره با برنامه ریزی می توانند به موفقیت دست پیدا کنند.

 پشتکار
مریم اکبری سریزدی نیزگفت : با وجود تلاش زیاد اما شنیدن و دیدن رتبه تک رقمی کنکور برایم یک آرزوی دست نیافتنی بود و حتی در رویاهای خود تصور آن را نداشتم.
وی با اشاره به اینکه امسال داوطلبان کنکوردراین شرایط کرونایی روزهای بسیار سختی را برای آمادگی و شرکت در کنکور سپری کردند، خاطرنشان کرد: برای آمادگی در این رقابت علمی درهیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم و تنها از آموزش‌های مدرسه استفاده کردم.
وی با بیان اینکه برای آینده اهداف مختلفی دارد، اضافه کرد: برای رسیدن به موفقیت درکنکور تلاش زیادی کردم که امیدوارم با پشتکار به همه آنها که آرزوی واقعی من هستند دست پیدا کنم.
وی بیان داشت: کسب رتبه تک رقمی را حتی درخواب برای خودم دست یافتنی نمی دیدم.
اکبری ادامه داد: در ابتدا روزانه حدود پنج ساعت به خواندن درس و زدن تست می‌پرداختم که با نزدیک شدن به کنکور این ساعت به ۸ ساعت افزایش یافت.
وی با بیان اینکه قصد ادامه تحصیل در رشته روانشناسی دانشگاه تهران را دارد، تصریح کرد: حمایت خانواده و معلمان نیز برای رسیدن به این موفقیت نقش بسیارموثری دارد.
وی گفت: فضای مجازی جای مدرسه را نمی‌گیرد اما با همت بالایی که در معلمان وجود دارد بسیار کمک کننده بود.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد که ۲۲ هزار نفرآن امسال درکنکور ۹۹ شرکت کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =