شرکت‌های خودروسازی در مبارزه با کرونا کارآمدترین تولیدکنندگان هستند

تهران - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: شرکت‌های خودروسازی در عرصه مبارزه با کرونا زبده‌ترین و کارآمدترین تولیدکنندگان دستگاه‌های تهویه هوا و ونتیلاتورها هستند که این مهم نشان از بضاعت علمی، انعطاف‌پذیری و چابکی بخش خودروسازی دارد.

دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و شرکت پارس خودرو امروز - یکشنبه - با هدف توسعه پروژه های پزشکی و صنعتی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

علیرضا زالی در آیین امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با شرکت صنعتی پارس خودرو اظهارداشت: با تلاش و همگرایی دو مجموعه شاهد پیشرفت های مهم در ایجاد فرآیندهای کاربردی بین حوزه صنعت و علوم پزشکی کشور هستیم.

وی با یادآوری انگیزه بالا و روحیه ارتقای خدمت بین دانشگاه علوم پزشکی و گروه صنعتی پارس خودرو، چشم انداز عملیاتی شدن پروژه های مشترک را کاملا روشن دانست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که امضای تفاهم نامه با گروه صنعتی پارس خودرو نقطه آغازین پارادایم همکاری با گروه های صنعتی تلقی می شود، شروع این تعاملات را همزمان با هفته دفاع مقدس نشان از اعتماد و خود اتکایی کشور در حوزه صنعت و پزشکی عنوان کرد.

زالی با تاکید بر این که عصاره هشت سال دفاع مقدس اتکا به منابع درون زاست، افزود: دستاورد تاریخی دفاع مقدس، اتکا و اعتماد به جوانان این مرز بوم است که نتیجه این اعتماد در پیشرفت های امروز علمی کشور متبلور شده.

وی، ترجمان دفاع مقدس را خودکفایی و خودباوری ملی ذکر کرد و گفت: امضای این تفاهم نامه در راستای رسالت های دفاع مقدس است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با یادآوری این که انعکاس رخدادهای درخشان ملی به افزایش نشاط ملی کمک می کند، یادآور شد: فرزندان برومند این مرز و بوم همواره در تلاش هستند تا حلاوت خودکفایی را به کام مردم بچشانند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، زالی تحقق وظیفه خطیر مسوولیت پذیری اجتماعی ازسوی شرکت های خودروسازی را شایسته تقدیر دانست و تاکید کرد: در روزهای ابتدایی شیوع کرونا شرکت های خودروسازی با هدف کمک به مردم و تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده و ایفای وظایف انسان دوستانه از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

وی در بخش دیگری از این مراسم  ورود گروه صنعتی پارس خودرو به عرصه پزشکی را گامی بلند و اقدامی شجاعانه از سوی این گروه صنعتی دانست و افزود: ورود به عرصه پزشکی اقدامی مهم و اثرگذار است چرا که علم پزشکی با جان انسانها سرو کار دارد و به لحاظ تجهیزات و دانش فنی باید استانداردها در بالاترین سطح رعایت شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حرکت دانشگاه های کشور به سمت نسل سومی شدن، تولید محصول و خلق ثروت را امری اجنتناب ناپذیر توصیف کرد وگفت: باید بحث فناوری با آهنگ سریعتری در حرکت باشد.

زالی با بیان این که دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی رتبه اول فناوری را در بین دانشگاه های علوم پزشکی از آن خود کرده است، به شتاب و دستاوردهای ارزنده این دانشگاه اشاره کرد و ضروت ارتباط بیشتر و موثرتر فناوری با صنعت را مورد تاکید قرار داد.

وی شکل گیری کمیته تحقیق و توسعه مشترک را یکی از مهم ترین اهداف مشترک این تفاهم نامه دانست و افزود: با ایجاد این کمیته ایده ها و خلاقیت ها شکل گرفته و سریع تر به محصول نهایی نزدیک می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر ایجاد مراکز رشد مشترک بین گروه صنعتی پارس خودرو و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تاکید کرد و گفت: با توجه به ظرفیت ها و زیرساخت های دانشگاه، ارتباط با گروه های صنعتی می توانند همانند کاتالیزوری بزرگ عمل کند.

زالی ایجاد همکاری های مشترک صنعت و آموزش را یکی دیگر از مزیت های انعقاد این تفاهم نامه ذکر کرد و توضیح داد: با توجه به این که بالاترین میزان بازدیدها از نحوه فعالیت های بهداشتی و حرفه ای کاخانجات و کارگاه های صنعتی مربوط به دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی است بنابراین دانشگاه می تواند درراستای آموزش سلامت کارکنان، سالم سازی و استاندارسازی محیط کار همکاری های موثری با گروه های صنعنی داشته باشد.

ضرورت ارتباط موثر دانش پزشکی با صنعت

مصطفی مدبر مدیرعامل پارس خودرو نیز در این مراسم اظهار امیدواری کرد که انعقاد این تفاهم نامه در عرصه تولید و خدمت رسانی شتاب بیشتری ایجاد کند.

وی هم افزایی بیشتر ارکان کشور را با حوزه صنعت خواستار شد و گفت: تعامل بیشتر سایر مجموعه های کشور در شرایط تحریم های ظالمانه می تواند راه حل موثری برای پیشرفت این حوزه باشد.

مدیرعامل پارس خودرو ارتباط موثر دانش پزشکی با صنعت را ضروری دانست و یادآور شد: ارتباط صنعت با دانش پزشکی می تواند منجر به تقویت هر دو حوزه شده و در نهایت در راستای پاسخگویی اجتماعی خدمت رسانی بهینه تربه مردم تاثیرگذار باشد.

افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هم در بخش دیگری از این مراسم تبدیل شدن دانشگاه به دانشگاهی فناور را ضروری دانست و اظهار داشت: هدف اصلی دانشگاه ها رفع نیازهای جامعه و پاسخگویی اجتماعی است بنابراین برای تامین این مهم، همگرایی و ارتباط با سایر حوزه های دانش ضرورت دارد.

وی از ظرفیت بالای مرکز رشد تجهیزات پزشکی این دانشگاه خبر داد و ارتقای توان مهندسی این مرکز را در گرو ارتباط بیشتر با گروه های صنعتی یادآور شد.

انجام پروژه های کاربردی، همکاری با فناوران، اجرای طرح های تحقیقاتی، طراحی تجهیزات پزشکی مورد نیاز، توجه بیش از پیش به آموزش و فناوری و تامین ایمنی کارکنان در محیط کار را از جمله اهداف این پروژه بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =