چاینا ارگ: آمریکا جهان را نادیده گرفته است

پکن-ایرنا- تارنمای چاینا ارگ چین امروز در گزارشی نوشت که آمریکا به رغم مخالفت های گسترده بین المللی از جمله مخالفت شورای امنیت سازمان ملل کماکان بر بازگرداندن تحریم ها علیه ایران تاکید می ورزد و در این مسیر یکجانبه، جهان را نادیده گرفته است.

به گزارش ایرنا این رسانه چینی روز یکشنبه در مطلبی با اشاره به اینکه آمریکا ادعا کرده که تمام تحریم های سازمان ملل متحد قبل از سال ۲۰۱۵ میلادی علیه ایران اعاده شده است، نوشت: این اقدام یک جانبه از سوی واشنگتن به معنای نادیده گرفتن جامعه جهانی است.

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای آورده است که تحریم ها طبق مکانیسم "ماشه" تحت قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل که توافق هسته ای ۲۰۱۵ را تأیید می کند، دو باره اعمال می شود.

چاینا ارگ تاکید کرد: آمریکا پس از تلاش ناموفق و منزوی شدن در شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه تهران که ماه آینده منقضی می شود، به اعاده تحریم ها روی آورده است.

این گزارش ادامه می دهد: برخلاف آنچه آمریکا انجام می دهد، اکثریت قریب به اتفاق اعضای شورای امنیت سازمان ملل اظهار داشته اند که آمریکا حق ندارد به چنین ساختاری استناد کند، زیرا این کشور پس از خروج از توافق هسته ای ایران در ماه مه ۲۰۱۸ دیگر در این توافقنامه نقشی ندارد که بخواهد در آن اعمال سلیقه کند.

«دیان تریانسیا جانی»  سفیر اندونزی در سازمان ملل که کشورش ریاست شورای امنیت را در ماه اوت برعهده داشت، ماه گذشته میلادی گفت که او در موقعیتی نیست که اقدامات بیشتری انجام دهد، زیرا در این مورد بین اعضای شورا اتفاق نظر وجود ندارد.

چاینا ارگ ضمن توجه به بیانیه آمریکا مبنی بر اینکه دیگر کشورها را نیز در صورت عدم احرای تحریم ها تهدید می کند، افزود: انگلیس، فرانسه و آلمان به شورای امنیت اعلام کرده اند که با هرگونه تصمیم یا اقدامی در راستای اعمال مجدد تحریم های سازمان ملل علیه ایران مخالفند چون این اقدام واشنگتن وجهه قانونی ندارد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha