برگزاری نمایشگاه و رونمایی از ۴۰ مستند و فیلم‌ کوتاه در هفته دفاع مقدس

تهران- ایرنا- مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس ویژه‌برنامه‌های این موزه را شامل برگزاری نمایشگاه اقتدار ۴۰ و رونمایی از ده‌ها مستند و فیلم‌ کوتاه به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع‌مقدس تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در این رابطه تصریح کرد: آغاز چهلمین سالگرد گرامیداشت حماسه دفاع مقدس همراه با تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در سراسر کشور و با حضور ویدیو کنفرانسی، رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهد بود.

وی افزود: بخش اصلی این مراسم تجلیل با حضور مسولان لشگری و کشوری، ۳۱ شهریور در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود. پس از این مراسم، مقام معظم رهبری (مدظله‌ العالی) سخنرانی خواهند داشت و رزمندگان پیشکسوت و حاضران به صورت ارتباط تصویری از بیانات و رهنودهای ایشان بهره خواهند برد.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت را دیگر برنامه شاخص به مناسبت چهلمین سالگرد گرامیداشت حماسه دفاع مقدس، عنوان کرد و اظهار داشت: این نمایشگاه با عنوان اقتدار۴۰ و با شعار محوری ما قوی هستیم با مشارکت دستگاه ها و سازمان های لشگری و کشوری و با تبیین نقش و عملکرد هریک از این نهادها در دوران شکوهمند هشت سال دفاع مقدس و سال های پس از آن از ۲ تا ۹ مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا خواهد شد.

وی رونمایی از ۵۶ طرح کلان تحقیقاتی و مطالعاتی حوزه دفاع مقدس را که بعد از ۱۳سال تمام شده، از دیگر برنامه‌های این هفته موزه برشمرد و تصریح کرد: این پروژه‌ها تقریبا همه ابعاد دفاع مقدس را در همه حوزه‌ها مورد پژوهش قرار داده است و به عبارتی یک سند بالادستی مهم برای پژوهشگران تلقی می‌شود.

جعفری بخش دیگری از ویژه برنامه‌های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را معطوف به تولیدات تلویزیونی و رادیویی بیان کرد و گفت: بیش از ۴۰  فیلم کوتاه، مستند و برنامه رادیویی و تلویزیونی به مناسبت چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس با مشارکت این موزه در دست تولید است که بخشی از این برنامه‌ها و مستندها در هفته دفاع مقدس از شبکه های مختلف صداوسیما، پخش خواهد شد.

مستند ۱۰۰ قسمتی معیار و برنامه ۱۵۰ قسمتی فرزندان روح‌اله

وی افزود: برنامه‎های تلویزیونی «سرزمین»، «هفت نشان»، « مدافعان دیروز تا امروز»، «سینمای جنگ»، «با فرماندهان»، «رزمنده»، «صبح و نشاط»، «جام برتر» و «بربال تعزیه» و مستندهای «گلوله در قاب»، «مادران سرزمین مادری» و برنامه های رادیویی «رزم ایرانیان» و مسابقه رادیویی رادیو ایران، بخشی از این برنامه ها هستند که تولید آن با مشارکت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس صورته گرفته و پخش آن در هفته دفاع مقدس خواهد بود.

وی تصریح کرد: علاوه براین، مستند ۱۰۰ قسمتی «معیار» و برنامه ۱۵۰ قسمتی «فرزندان روح اله» نیز از دیگر مستندها و برنامه های شاخصی هستند که به مناسبت چهل سالگی حماسه دفاع مقدس ضبط و تولید آن توسط سازمان صدا و سیما و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و موزه از هفته دفاع مقدس آغاز خواهد شد و پخش آن در طول ایام سال خواهد بود.

جعفری اظهارداشت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همچنین ساخت ۴۰ فیلم کوتاه به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس را در برنامه های خود دارد که این فیلم ها با مشارکت شبکه افق تولید می شود.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: آیین رونمایی از سرود ملی چهل سالگی، رونمایی از ۳۰ مستند شبکه رادیویی ایران، برپایی نمایشگاه عکس امنیت پایدار، برگزاری آیین افتتاحیه و اختتامیه شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت و برگزاری چهارمین اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی با مشارکت اتحادیه مخالفین اشغالگران قدس نیز از دیگر برنامه های مشارکتی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =