۱۰۰ هزار رزمنده خراسان رضوی در ارتباط تصویری با رهبری شرکت می‌کنند

مشهد- ایرنا- فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش گفت: همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس دست کم ۱۰۰ هزار رزمنده و پیشکسوت دوران جنگ تحمیلی این استان در ارتباط تصویری با رهبر معظم انقلاب شرکت می‌کنند.

امیر سرتیپ رضا آذریان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با آغاز چهلمین سالروز هفته دفاع مقدس، رهبر معظم انقلاب با بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار پیشکسوت و رزمنده دفاع مقدس در اقصی نقاط کشور ارتباط تصویری برقرار کرده و برای آنها سخنرانی می‌کنند و رزمندگان خراسان رضوی در همین چهارچوب در این برنامه حاضر می شوند.

وی ادامه داد: در مشهد هم با افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس در محل نمایشگاه بین‌المللی، تعدادی از رزمندگان و پیشکسوتان در این ارتباط تصویری حضور دارند. همچنین در همه پادگانها هم پیش‌بینی شده است تا کارکنان پایور و وظیفه از طریق ویدئو کنفرانس در این ارتباط تصویری شرکت کنند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش با بیان این که هفته دفاع مقدس مظهر حماسه، معنویت، دینداری، آرمان خواهی و ایثار است افزود: امام خمینی (ره) فرمود "در جنگ ابهت دو ابرقدرت را شکستیم" دشمنان خواستند انقلاب اسلامی را شکست بدهند اما شعله انقلاب، دنیا و به ویژه جهان اسلام را فرا گرفت.

آذریان افزود: امسال با توجه به شیوع کرونا برگزاری رژه نظامی میسر نشد اما در فضای مجازی و با برگزاری نمایشگاه، اقتدار و توان خود را نشان می‌دهیم چنانکه در ابتدای جنگ تحمیلی، سیم خاردار و باروت نداشتیم اما امروز به جایی رسیده‌ایم که همه سیستمها و امکانات و موشکهای ما بومی است.

وی با اشاره به نام‌گذاری روزهای هفته دفاع مقدس ادامه داد: اقتدار، ولایتمداری و همبستگی ملی؛ جوانان، سربازان و دانش پژوهان؛ تولید ملی، آمادگی دفاعی و خودباوری عناوین سه روز نخست هفته دفاع مقدس است همچنین شهیدان، ایثارگران، فخرآفرینان؛ معنویت، خانواده و سلامت؛ رزمندگان و پیشکسوتان اسوه صبر و مقاومت؛ بصیرت‌افزایی، دشمن شناسی و استکبار ستیزی و فرماندهان، عزت‌مداران و حماسه آفرینان دیگر عناوین روزهای هفته دفاع مقدس است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش با بیان این که امروز نیز دفاع همچنان باقی است چون دشمنان همچنان هستند افزود: برخی سوال می‌کنند چرا بعد از فتح خرمشهر صلح برقرار نشد چون اگر آن‌ موقع صلح می‌شد هم اینک اقتدار و صلابت نداشتیم چرا که اعتمادی به هیچ کس نبود و امام خمینی(ره) فرمود "کسانی را برای صلح بفرستید که مورد تایید دو طرف باشند" اما این کار را نکردند.

خراسان رضوی ۱۷ هزار و ۲۸۳ شهید، ۴۹ هزار و ۶۹۹ جانباز و سه هزار و ۳۹۵ آزاده در راه استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران و حفظ استقلال، آزادی و تمامیت ارضی کشور تقدیم کرده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =