شرایط سرمایه‌گذاری در مرزهای کرمانشاه فراهم است

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه با تاکید براهمیت تقویت زیرساخت‌های مرزی اعلام کرد: شرایط برای حضور سرمایه‌گذاران در سه مرز رسمی شیخ صله، شوشمی و سومار فراهم شده است.

هدایت حاتمی روز یکشنبه در حاشیه نشست ستاد صادرات غیرنفتی در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: از سال گذشته که این سه مرز از سوی دولت به عنوان مرزهای رسمی اعلام شد تلاش ها برای تقویت زیرساخت‌های آن‌ها آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه شرایط برای تردد مسافر در مرزهای شیخ صله، شوشمی و سومار فراهم است، افزود: آغاز تردد مسافر از این سه مرز به دلیل برخی اختلافات در کشور عراق تاکنون محقق نشده است و ما کماکان از طریق وزارت امور خارجه پیگیر تسریع امور هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه شرایط را برای حضور سرمایه گذاران در این سه مرز فراهم کردیم، عنوان کرد: در این راستا برای سرمایه گذاران بخش خصوصی که علاقه مند به سرمایه گذاری در مرزهای استان باشند، مشوق ها و حمایت های خوبی در نظر می گیریم.

حاتمی با اشاره به تاثیر بیماری کرونا بر مراودات مرزی گفت: آمارها نشان می دهد که در ماه های اخیر با وجود شیوع بیماری کرونا نه تنها روند تجارت خارجی کرمانشاه متوقف نشده است، بلکه روند رو به رشدی نیز مشاهده می شود.

وی یادآور شد: کرمانشاه جزء استان های پیشرو در بحث تجارت خارجی محسوب می شود و تاکنون در زمینه خدمات دهی به تجار و تولیدکنندگان صادراتی وقفه ای نداشته ‌است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد.

اخبار مرتبط