برق امید، تشویق مردم به رعایت الگوی مصرف است

تهران - ایرنا - نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح برق امید در کشور، تشویق مردم به رعایت الگوی مصرف است.

«محمود احمدی بیغش» روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: مبتکر اصلی طرح فاخر برق امید، بنیان‌گذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) بود و ایشان نوید این مسئله را در ابتدای انقلاب داده بودند که  باید امکان بهره برداری مردم به ویژه قشر مستضعف جامعه از زیرساخت‌ها مثل آب و برق به صورت رایگان باشد.

وی ادامه داد:طرح ارائه رایگان برق در روزهای اخیر از طرف وزرات نیرو با عنوان برق امید مطرح شده که طرحی بسیار ارزشمند و فاخر است چرا که سعی دارد وعده ۴۲ ساله و بزرگ انقلاب را تحقق ببخشد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اجرای طرح امید به این شکل است که مشترکانی که چهار ماه گرم سال ماهانه تا ۱۰۰ کیلو وات ساعت و بقیه ماه‌های سال هر ماه تا ۸۰ کیلووات ساعت مصرف دارند از پرداخت بهای برق مصرفی خود معاف می‌شوند.

وی گفت: در شهرستان شازند ۶۰ هزار مشترک برق وجود دارد که ۲۰ الی ۳۰ درصد جزو طرح برق امید بوده و جزو کم مصرف ها محسوب می‌شوند.

احمدی بیغش برق امید را طرحی ارزشمند دانست که بعد از ۴۲ سال تحقق پیدا می‌کند و خاطرنشان ساخت: این طرح علاوه بر معافیت پرداخت هزینه برای مشترکان کم‌مصرف، برای سایر مشترکان نیز مزایایی دارد و باعث تشویق برای رعایت الگوی مصرف می‌شود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز که مردم در وضعیت سخت اقتصادی قرار دارند اجرای این طرح می‌تواند باعث ایجاد امید و انگیزه و همچنین حمایت آنها از صنعت برق باشد.

به گزارش ایرنا، «رضا اردکانیان» وزیر نیروی دولت تدبیر و امید دوشنبه سوم شهریورماه و در نشست خبری هفته دولت از طرحی به نام «برق امید» رونمایی کرد و گفت: امسال و با هدف تقدیر از مشترکان کم‌مصرف طرح تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبض این مشترکان اعمال خواهد شد و اجرای این طرح در قالب طرح «برق امید» عملیاتی خواهد شد تا هم قدردانی از مشترکان کم مصرف باشد و هم دیگران را به کم مصرف کردن، تشویق کند.  

بر اساس مصوبه هیات وزیران قرار است همه کسانی که تابستان امسال همکاری خوبی با صنعت برق داشتند و مصرف خود را مدیریت کردند مورد تشویق و حمایت قرار گیرند.

 بر این اساس مشترکان خانگی به سه دسته تقسیم شدند که شامل مشترکان کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف هستند. مشترکان کم مصرف از تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبض خود برخوردار خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha