امنیت مطلوب کردستان ثمره اعتماد مردم به پلیس است

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: امنیت مطلوب در این استان مرزی ثمره اعتماد مردم به پلیس و عوامل آن و تلاش نیروهای انتظامی، نظامی و مرزبانی است.

به گزارش ایرنا، محمد ابراهیم زارعی روز یکشنبه در دیدار سردار علی آزادی فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه نیروی انتظامی بیشترین ارتباط را با مردم دارد، اظهار داشت:‌ اخلاق محوری، مردم داری و جامعه محوری پلیس باعث افزایش مشارکت مردم و محبوبیت این نیروی خدوم در جامعه است.

وی با تقدیر از خدمات کارکنان انتظامی کردستان در طول سال یادآور شد: پلیس از دل مردم برخواسته و برای رفاه و امنیت آنها تلاش می کند و همه باید قدردان زحمات نیروی انتظامی در سطح جامعه باشیم.

زارعی اضافه کرد: از لحاظ وضعیت اجتماعی، مولفه‌های امنیتی کردستان نسبت به سایر استان ها از رشد بهتری برخوردار است که با همراهی بیشتر مردم و تلاش مضاعف شاهد امنیت پایدارتر نیز در استان خواهیم بود.

فرمانده انتظامی کردستان نیز در این دیدار با بیان اینکه مهمترین هدف پلیس در اجرای ماموریت ها رضایت مردم است، افزود: استان کردستان از لحاظ شاخص های امنیتی و انتظامی وضعیت بسیار خوبی داردکه این دستاورد حاصل تعامل خوب نیروی انتظامی با اعضای شورای تامین استان و دارا بودن مردمی متدین ولایت مدار است.

سردار علی آزادی از آمادگی کامل نیروی انتظامی برای پوشش امنیتی و انتظامی در استان خبر داد و گفت: با تمام امکانات و توان در سایه همکاری و حمایت سایر سازمان‌ها و نهادها با همراهی مردم و مسوولان در راستای تامین نظم و امنیت مطلوب تلاش می‌کنیم.

وی برقراری عدالت اجتماعی را یکی از مهمترین و اساسی ترین نقش پلیس در جامعه اعلام کرد و اظهار داشت: اقتدار پلیس در سایه اعتماد مردم بدست می‌آید و این اعتماد به نوع برخورد با شهروندان و رعایت حقوق آنان بستگی دارد.

فرمانده انتظامی کردستان با بیان اینکه برقراری و حفظ امنیت اجتماعی و برخورد قاطعانه با مجرمان در جهت ارتقای احساس امنیت و آسایش شهروندان از ماموریت‌های ذاتی و مهم پلیس شمار می‌رود، یادآور شد: رفتار شایسته ماموران ضمن احترام متقابل، زمینه ساز جلب اعتماد عمومی به پلیس شده و موجب دستیابی به این هدف خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =